Skip to content Skip to footer

Czy wynajem samochodów się opłaca

W Polsce, jak i zresztą na całym świecie jest kilka takich usług, które potocznie uznawane są za stosunkowo drogie. Pomimo tego, że przeciętny Polak nigdy nie miało okazji z nich korzystać, to i tak cieszą się olbrzymim zainteresowaniem, zwłaszcza wśród bardziej zamożnych obywateli. Doskonałym przykładem takiej usługi jest choćby wypożyczalnia samochodów łódź, która oferuje wypożyczenie samochodu na długi lub krótki okres czasu.

Koszty ponoszone przez wypożyczanie samochodów łódź

Na samym początku należy wziąć pod lupę bardzo dokładnie wszystkie wydatki, które są bezpośrednio związane z prowadzeniem profesjonalnej wypożyczalni. Głównym kosztem jest oczywiście zakup samochodów. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że markowe samochodu prosto z salonu to wydatek rzędu 40 000 do nawet 250 000 zł. Jeżeli samochody są na gwarancji to nie musimy płacić za przegląd, jednak trzeba liczyć się również z wydatkami na wymianę oleju, płynów, czy opon. Bardzo dużym wydatkiem jest również samo ubezpieczenie samochodu. Mowa tutaj zarówno o ubezpieczeniu OC, jak i również o ubezpieczeniach AC. Już na pierwszy rzut oka widać, że wypożyczalnia samochodów łódź nie należy do tanich biznesów,.

Wynajem samochodów łódź – ile można zarobić

Aby oszacować czy uruchomienie własnej wypożyczalni samochodów będzie dla nas opłacalne, należy przekalkulować również ceny wynajmu samochodu, które będą oferowane potencjalnym klientom. Na rynku najtańszą obecnie opcją są samochody z klasy A+. Dobrym przykładem jest tutaj na przykład Chevrolet Spark. W krótkim okresie (1-7 dni) za wynajem takiego auta zarobimy 99zł/za dobę. Przy wypożyczeniu na dłuższy okres (powyżej 15 dni) za jedną dobę zarobimy 79 zł. Te kwoty dla naszych klientów są bardzo atrakcyjne, zwłaszcza jak porówna je się z cenami za taksówki, dlatego też nie powinnyśmy mieć problemów ze znalezieniem klientów.

Wynajem samochodów łódź nie tylko dla bogaczy

Jak widać na powyżej przedstawionym przykładzie profesjonalna wypożyczalnia samochodów http://nordynski-rent.pl/ nie jest usługą wyłącznie dla bogaczy. Możemy zarabiać całkiem niezłe pieniądze nie tylko na luksusowych autach, ale również na samochodach z średniej klasy. W dzisiejszych czasach spora część Polaków korzysta z wypożyczalni wyłącznie przebywając na wakacjach, jednak tendencja ta szybko się zmienia. Inwestycja w nowoczesną wypożyczalnię samochodów może okazać się wspaniałym pomysłem na przyszłościowy biznes.