Skip to content Skip to footer

Skup złota – Warszawa z ofertą dla klientów detalicznych

Skup srebra, złota i innych metali szlachetnych kojarzą się głównie z lombardami lub też wybranymi salonami jubilerskimi, które zainteresowane są skupem biżuterii złotej i srebrnej. Podobnie skup monet kojarzony jest ze sklepami numizmatycznymi. Jednak zarówno posiadacz złomu z metali szlachetnych, jak i właściciel kolekcji monet czy cennych pojedynczych banknotów, są zainteresowani jak najwyższą ceną sprzedawane przedmioty.

Sprzedaż stacjonarna czy online


Skup złota Warszawa coraz częściej łączy z lombardami, w których transakcja jest finalizowana w krótkim czasie. Klient, który decyduje się na sprzedaż złotej biżuterii, otrzymuje od ręki gotówkę, przy czym nie może negocjować wysokości ceny za sprzedawaną biżuterię czy złoty złom. Z kolei skup srebra i złota dostępny online, mimo że również nie daje sprzedającym możliwości negocjowania wysokości ceny jednostkowej, to dodatkowo przy ustalaniu kwoty transakcji bierze pod uwagę także stan sprzedawanych przedmiotów. W przypadku sprzedaży online klient otrzymuje dodatkowo fakturę lub specjalny certyfikat, a pieniądze przekazywane są na konto. Ten sposób sprzedaży złota i innych metali szlachetnych wydłuża całą transakcję, zatem nie jest to metoda wskazana w przypadku osób, które chcą sprzedać szybko złoto czy srebro.

Skup monet stacjonarnie, online i na aukcjach


W przypadku sprzedaży monet i banknotów, bo część sklepów numizmatycznych skupuje również banknoty, dostępne są sklepy stacjonarne, które bardzo często pełnią również funkcję komisu oraz umożliwiają dokonanie transakcji także online. Skup monet http://www.coinart.pl/skup.php obejmuje nie tylko monety ze złota i srebra o wartości historycznej. Na popularności zyskują również sklepy, które nie finalizują od ręki transakcji, ale dają klientom możliwość uzyskania środków w odpowiedniej wysokości w przypadku znalezienia odpowiedniego nabywcy. Sklepy numizmatyczne organizują samodzielnie aukcje oraz przyjmują monety i przedmioty ze złota w komis. Z jednej strony wydłuża to czas, gdy sprzedający otrzymuje pieniądze, ale z drugiej strony jest sposobem na uzyskanie zdecydowanie wyższych kwot w przypadku sprzedaży przedmiotów rzadkich i poszukiwanych głównie przez kolekcjonerów.

Sklepy numizmatyczne potwierdzają każdą transakcję wystawiając faktury i rachunki potwierdzające dokonanie transakcji. W przypadku konieczności dokonania dodatkowych rozliczeń podatkowych sklep numizmatyczny może ich dokonać w imieniu klienta. Dodatkowym atutem sklepów numizmatycznych jest również możliwość zainwestowania w akcesoria do przechowywania monet i banknotów.