Posiadanie własnego kąta to marzenie większości ludzi. Zakup mieszkania czy domu jest dość wygodnym rozwiązaniem, jednak niektórzy chcieliby po prostu taki dom pobudować samodzielnie. Początkowo może się wydawać, że taka inwestycja nie jest skomplikowana. Jednak w rzeczywistości może okazać się bardzo trudna i uciążliwa, szczególnie dla laików.
Dom tradycyjny czy modułowy?
Pobudowanie własnego domu, jeśli nie jest się inżynierem budownictwa, najlepiej zlecić odpowiednio do tego przygotowanej firmie. Zaoszczędzi to przede wszystkim mnóstwo czasu oraz pieniędzy.
Budowa tradycyjnego domu może trwać kilka lat. Wiąże się to z koniecznością uzyskania odpowiednich pozwoleń oraz samym procesem budowlanym. Koniecznością zatrudniania odpowiednich fachowców, wyborem materiałów oraz załatwianiem spraw w urzędach. Rozwiązaniem tańszym i o wiele prostszym okazują się domy z paczki, które zyskują na popularności.
Czym są domy z paczki?
Tego typu rozwiązania to inna nazwa na domy prefabrykowane ceny. Domy prefabrykowane nie są zbyt popularnym rozwiązaniem i krąży wokół nich wiele krzywdzących mitów. Przede wszystkim kojarzą się one jako domy z kiepskiej jakości materiałów, mało odporne i wytrzymałe na warunki pogodowe.
Jest to bardzo nieprawdziwy pogląd, a same domy prefabrykowane ceny, mają wiele zalet, których nie posiadają domy budowane metodami tradycyjnymi. Mimo że budowane z gotowych elementów, nie odbiegają wyglądem ani standardem od klasycznych budynków. Warto zastanowić się nad taką ofertą i sprawdzić możliwości, jakie oferują tego typu domy.
Zalety domów prefabrykowanych
Wielką i niewątpliwą zaletą tego typu rozwiązania jest oszczędność czasu. Takie domy powstają błyskawicznie. Oprócz tego są wykonane z materiałów wysokiej jakości i posiadają odpowiednie gwarancje i certyfikaty.
Domy prefabrykowane powstają najczęściej w technologii szkieletowej. Części czy moduły domu przyjeżdżają na budowę już gotowe, co znacznie skraca czas realizacji. Projekt klient wybiera samodzielnie. Można też zdecydować jakie materiały zostaną użyte do produkcji.
Dotyczy to na przykład wymiany okien zwykłych na okna dźwiękoszczelne, czy zamiany wełny mineralnej oferowanej w standardzie na wełnę skalną.