Skip to content Skip to footer

Domy z prefabrykatów. Sposób na szybki sposób na zamieszkanie w nowej nieruchomości

Wybudowanie domu murowanego lub zakup nowego domu to nie jedyne metody prowadzące do zamieszkania w nowej nieruchomości. Alternatywą są domy z prefabrykatów. Warto się nimi zainteresować.

Budowa domu to koszty i niemało poświęconego czasu

Chcąc zbudować dom metodą klasyczną, trzeba poświęcić na to sporo pieniędzy i niemało czasu, a także wysiłku. Gromadzenie dokumentacji, wynajmowanie firm budowlanych do kolejnych etapów przy budowie, konieczność oczekiwania na zakończenie prac, własna praca na budowie – to wszystko potrafi zmęczyć. Nie jest tajemnicą, że na zbudowanie domu murowanego trzeba wydać i ponad 200 tysięcy złotych. Trudno tez liczyć na to, że powstanie w krótkim czasie. Czas budowy takiego domu to co najmniej rok. W przypadku złych warunków pogodowych i nieplanowanych przerw, czas ten może być o wiele dłuższy. Ci, którzy chcą w nowym domu zamieszkać szybciej, powinni postawić raczej na dom z prefabrykatów. Jest dużo tańszy, a czas od rozpoczęcia prac do ukończenia domu, często nie przekracza tygodnia.

Czym są domy z prefabrykatów?

Dom z prefabrykatów to nieruchomości z gotowych elementów, które są przygotowywane jeszcze w fabryce. Najczęściej domy z prefabrykatów są domami drewnianymi, nie jest to jednak ich wadą, a raczej zaletą. Są lekkie, energooszczędne i trwałe. Domy prefabrykowane dzięki swojej konstrukcji i lekkości nie muszą być stawiane na ławie fundamentowej podobnej do tej jaka jest konieczna przy budowie domów murowanych. To także ogromna zaleta. Decydując się na dom z prefabrykatów, oszczędza się wydatek i czas konieczny na wykonanie mocnych fundamentów. Wystarczy delikatna ława fundamentowa, by dom z prefabrykatów mógł na niej pewnie stanąć.

Montaż domu

Na teren działki domy prefabrykowane przywożone są w częściach do złożenia. Wskazane jest zlecenie montażu domu osobom z firmy, która je sprzedaje. Jest to rzecz jasna dodatkowo płatna opcja, ale daje gwarancję dokładnego i szybkiego złożenia domu. Już po kilku dniach od rozpoczęcia prac, można cieszyć się z domu gotowego do zamieszkania. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia jego umeblowania i wyposażenia we wszystko co potrzebne. Tu jednak wszystko zależne jest od osoby, która jest właścicielem domu.

Podsumowując

Warto poznać oferty domów prefabrykowanych. Po montażu na miejscu, ociepleniu i pomalowaniu, niczym się nie różnią od domów murowanych. Cieszą oko nowoczesnym wyglądem i mogą stać się idealnym miejscem do życia.