Skip to content Skip to footer

Windykacja należności we Włoszech

Większość osób wie doskonale jak dochodzić swoich praw w Polsce, w której to nie brakuje profesjonalnych i fachowych kancelarii i biur zajmujących się windykacją. Proces sądowy, komornik, windykator – wydaje się banalnie proste, jednak w praktyce nie zawsze takie jest. A co zrobić, gdy dłużnik przebywa w innym kraju? Czy trzeba się liczyć z tym, że już nigdy nie odzyska się swoich pieniędzy? Jak takie procedury wyglądają we Włoszech i gdzie najlepiej szukać pomocy? Odpowiedź w poniższym artykule.

Jak to prawnie wygląda?

Wielu Polaków mieszka obecnie we Włoszech, gdzie z powodzeniem prowadzi swoje interesy, działalności gospodarcze oraz normalne życie. Wiążą się z tym kredyty, osoby, które pożyczają pieniądze lub po prostu nieuczciwi kontrahenci, którzy współpracują z konkretnymi osobami – nie płacąc za towar lub za wykonywane usługi. Co wówczas można zrobić? Jak dochodzić swoich praw? Czy trzeba odpuszczać tylko dlatego, że niekoniecznie zna się lokalne procedury? Absolutnie nie.

Pomoc prawnika

Windykacja należności we Włoszech to sprawa dość skomplikowana. Zanim jednak chce się dochodzić swoich praw, warto skonsultować się z polskim prawnikiem, których nie brakuje również w tym rejonie. Polski prawnik zna nie tylko bardzo dobrze procedury, przepisy, ale i miejscowe zwyczaje, dlatego też wie jak najlepiej podejść do takiej sprawy oraz co poradzić klientowi, by ten w miarę jak najszybciej mógł odzyskać swoje pieniądze.

Windykacja Włochy – co należy wiedzieć?

Prawo Włoskie doskonale reguluje tę kwestię. Każdy prawnik przedstawi klientowi już na wstępie art. 633 i kolejne Włoskiego Kodeksu Postępowania Cywilnego, w których to dokładnie jest określone jak wyglądają procedury windykacji należności we Włoszech oraz jak obywatel w sposób zgodny z prawem powinien dochodzić swoich roszczeń. Windykacja należności we Włoszech może wydawać się dość skomplikowanym i czasochłonnych procesem, jednak jak w każdym prawie europejskim kraju trzeba przejść przez pewne procedury, by Państwo mogło pomóc obywatelom odzyskać to, co jest ich.

Windykacja Włochy – gdzie szukać pomocy?

Bez względu na to, czy przebywa się obecnie w Polsce, czy we Włoszech i ma się problem z obywatelami włoskimi – można podjąć współpracę zarówno z biurami w Polsce, jak i tymi miejscowymi – we Włoszech, które pomagają klientom znaleźć dłużnika oraz odzyskać ich pieniądze.