Skip to content Skip to footer

Węglik spiekany – idealny do wyrobu trwałych narzędzi

Na rynku bardzo często prowadzony jest skup węglika spiekanego. Te słabo rozpowszechnione w przyrodzie surowce są w rzeczywistości bardzo cenne. Są one bardzo przydatne w przemyśle oraz wielu jego gałęziach.

Od pewnego czasu surowce te są pożądanym tworzywem w wielu funkcjonujących na rynku placówkach złomowych. Zatem nic dziwnego, że węglik spiekany cena jest ustabilizowana.

W fazie odzysku te cenne surowce poddawane są recyklingowi, w konsekwencji czego otrzymywane są nowe, niezwykle trwałe produkty narzędziowe.

Niemniej węgliki spiekane nadal bardzo często trafiają na wysypiska śmieci i tym sposobem ogromne sumy pieniężne, jakie mogą być otrzymywane w procesie recyklingu, są marnowane.

Skup węglika spiekanego jest niezwykle istotny dla ochrony środowiska, bowiem surowce te wówczas nie zalegają w przyrodzie.

W jaki sposób pozyskuje się węglik spiekany?

Te cenne surowce są jednym z bardzo istotnych surowców narzędziowych, które wraz z biegiem czasu zyskują coraz to szersze zastosowanie w wielu branżach. W skład tego materiału spiekanego wchodzi tantal, wolfram, chrom, cyrkon oraz niob.

Aby otrzymać węglik spiekany wymagane jest specjalne sprasowanie do którego to dochodzi wyłącznie przy użyciu bardzo wysokich temperatur. W surowcach tych funkcję spoiwa stanowią metale: kobalt lub wanad.

Powstałe w ten sposób produkty są bardzo wytrzymałe trwałe oraz twarde. Co więcej nie są one podatne na ścieranie oraz łatwe do uszkodzenia.

Węgliki spiekane i ich zastosowanie w procesie produkcji

Te surowce wytwórcze są wykorzystywane do produkcji wytrzymałych, trwałych i solidnych narzędzi tj. noże tokarskie, wiertła, frezy czy ostrza.

Węglik spiekany znajduje bardzo szerokie zastosowanie w dziedzinie wytwórstwa wysokiej jakości narzędzi.

Ze względu na wysoką jakość jest on stosowany również do skrawania stali hartowanej, porcelany oraz blach. Węgliki idealnie sprawdzają się podczas zbrojenia sprzętu górniczego i w wytwórstwie głowic wiertniczych czy wierteł dentystycznych.

Z racji ogromnego znaczenia tego materiału narzędziowego prowadzony jest powszechny skup węglików spiekanych w wielu placówkach skupu złomu.

Ze względu na ciężar tego złomu transakcje w większości skupów są przeprowadzane na wagę. Węglik spiekany cena jest dość wysoka. Warto wiedzieć o tym, że stop 2 kg spieków można zmieścić w jednym naczyniu po kawie. Węglik jest pożądanym w skupach surowcem, który można wykorzystać powszechnie w przemyśle.