Skip to content Skip to footer

Na jakie elementy warto zwrócić uwagę wybierając krzesła barowe?

Zakup nowych krzeseł barowych jest bardzo trudnym zadaniem nawet dla tych osób, które bardzo dobrze znają się na nowoczesnych trendach meblarskich. Dzięki naszym wskazówkom dowiedzą się Państwo, które hokery i stołki barowe są warte uwagi, a które modele należy omijać szerokim łukiem.

Obrotowe czy nieobrotowe krzesła barowe?

Wybierając hokery barowe warto w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, ile tak naprawdę mamy miejsca do zagospodarowania i jak nasi klienci mają używać poszczególnych mebli. Obrotowe krzesła barowe nie sprawdzą się najlepiej w eleganckiej restauracji albo cichej kawiarni. Ruchliwość może wprowadzić chaos, który zburzy cały klimat danego lokalu. Te same modele w luźniejszym barze zdecydowanie ułatwią komunikację z pozostałymi osobami siedzącymi przy blacie, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad ich zakupem. Wybierając obrotowe hokery barowe warto zwrócić uwagę na to, aby konstrukcja i sam mechanizm kręcenia był solidny. Godne polecenia są modele, które mają możliwość blokowania kręcenia. Meble tego typu będzie można idealnie dostosować do danej sytuacji.

Wygodne i funkcjonalne siedzisko dla każdego

Hokery i stołki barowe w dzisiejszych czasach są nie tylko typowo użytkowymi meblami. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że pełnią one również funkcje dekoracyjne o których nie można zapominać. Aby meble barowe prezentowały się bardzo okazale muszą idealnie pasować do pozostałej aranżacji wnętrz. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać eleganckie krzesła lub hokery barowe, powinny skorzystać z fachowego doradztwa. Na rynku jest wielu doświadczonych projektantów, którzy pomogą nam wybrać wymarzone siedziska.

Które elementy odgrywają najważniejszą rolę?

Przy komfortowym korzystaniu z baru bardzo ważna jest nie tylko wielkość siedziska, ale również oparcie na stopy, które powinno znajdować się około 40 cm poniżej samego siedziska. Dzięki oparciom zdecydowanie łatwiej jest utrzymać zdrową postawę kręgosłupa. Warto zwrócić uwagę także na odległości pomiędzy poszczególnymi hokerami. Ważną rolę odgrywa także szerokość blatu. Producenci mają w swojej ofercie nie tylko blaty dwustronne, ale również jednostronne, które doskonale sprawdzą się przede wszystkim w barach. Przy jednostronnych blatach jak sama nazwa wskazuje siedzi się tylko przy jednej stronie, dlatego też powinny mieć szerokość około 50 cm.