Skip to content Skip to footer

Krótkie wypady do Szczyrku, czyli stolicy polskiego narciarstwa

Szczyrk to miasteczko doskonale znane wszystkim miłośnikom narciarstwa. To właśnie w Szczyrku można szusować od rana do nocy na świetnie naśnieżonych stokach, a także wybrać się na skitouring lub biegówki. Szczyrk oczywiście oferuje znacznie więcej atrakcji również dla rodzin z dziećmi. Atrakcyjna kwatera w górach nie kosztuje tutaj dużo, dlatego też często można przyjechać na weekend lub nawet na dłużej.

Kwatera w górach czyli Szczyrk na weekend

Szczyrk to fantastyczne miejsce na wypad na weekend lub na ferie lub wakacje, które oferuje piękne widoki i krajobrazy, wspaniały górski klimat oraz wciąż stosunkowo atrakcyjne ceny. Jest tutaj zdecydowanie taniej niż na przykład w Tatrach, a kwatera w górach dla całej rodziny to znacznie mniejsze wydatek niż na Podhalu. Jednym słowem do Szczyrku można przyjechać nawet na tydzień w środku sezonu narciarskiego. Trzeba tylko pamiętać o tym, że w sezonie hotele w Szczyrku są dosyć mocno oblegane, dlatego też nocleg trzeba rezerwować szybciej.

Atrakcyjne hotele w Szczyrku

W Szczyrku baza noclegowa zorganizowana jest naprawdę doskonałe, sporo osób żyje tutaj też po prostu z turystyki i wynajmowania kwater prywatnych. Dlatego właśnie w Szczyrku można wynająć zarówno pokój w hotelu, piękny i nowoczesny apartament, domek w górach albo pokój w kwaterze prywatnej. Poza tym w Szczyrku są też hotele spa, dlatego można wybrać się tam na przykład na wieczór panieński, albo na tak zwany babski wypad. Łatwo zatem znaleźć nocleg dopasowany do własnych potrzeb oraz możliwości finansowych – pokoje urządzone są w różnym standardzie, można zdecydować się na wersję bardziej ekonomiczną lub bardziej luksusową.

Kiedy rezerwować noclegi w Szczyrku

Jeżeli nocleg chce się zarezerwować w którymś z dużych hoteli w Szczyrku, które oferują nawet kilkaset pokoi, nie trzeba robić tego z dużym wyprzedzeniem. Jeżeli jednak pragnie się nocować w jakiejś sympatycznej niedużej kwaterze prywatnej, trzeba nastawić się na znacznie wcześniejszą rezerwację, a także na pobyt na co najmniej 3 dni. Z różnych względów właściciele kwater prywatnych często nie decydują się na wynajem pokoju tylko na jedną lub dwie noce, szczególnie jeżeli dotyczy to tak atrakcyjnych sezonów, jak na przykład długi weekend w maju, ferie zimowe czy też okres Bożego Narodzenia i Sylwestra.