Skip to content Skip to footer

Urodziny naszych słodziaków – jak je zorganizować dla nieco starszych dzieci?

Dzieci niezwykle szybko dorastają. Mija rok, a już zupełnie inne atrakcje je bawią, w innych miejsca chcą spędzać czas. Gdy dla przedszkolaka świetnym rozwiązaniem może być popołudnie spędzone w sali zabaw, to dla 10 – latka już niekoniecznie. Jeżeli stajemy przed trudnym wyzwaniem organizacji urodzin dla dzieci w wieku 6 – 10 lat, musimy się dobrze zastanowić jakie atrakcje chcemy zaserwować naszym maluszkom.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze miejsca?

Jeżeli szykujemy się na imprezę dla większej grupy dzieciaków i mamy przy tym ograniczone warunki w naszym domu, to naturalnym jest, że rozważamy organizację przyjęcia poza domem. Na co w takim razie zwrócić uwagę, jeżeli chcemy, aby urodziny dla dzieci były niezapomnianym przeżyciem a jednocześnie nie zrujnowały naszego domowego budżetu? Zacznijmy od ceny. Decydując się na urodziny poza domem spodziewajmy się, że wydamy minimum 600 PLN, choć w zależności od rodzaju zabaw, przekąsek i napoi może ta cena być bliższa tysiąca… Warto też pomyśleć o odpowiedniej lokalizacji. Tutaj musimy wziąć pod uwagę miejsce zamieszkania naszych znajomych i przyjaciół. Dobrze, jeżeli dojazd na urodziny naszego dziecka nie będzie kłopotliwy i nie zajmie sporo czasu.

Możemy wybrać miejsce, które już znamy z imprez urodzinowych na których mieliśmy okazję już być. Jeżeli podobała nam się organizacja czasu dla naszego dziecka, byliśmy zadowoleni z kącika dla rodziców, to mamy ułatwione zadanie. Jeżeli nie mamy pojęcia, warto popytać, zwrócić uwagę na opinie innych znajomych i rodziców, którzy już mają pewne doświadczenia w tej kwestii. Pamiętajmy też o odpowiednim wyborze dnia i godziny. Wybierzmy termin, który będzie pasował większości zaproszonym.

Miejsce…

A teraz zastanówmy się nad wymarzonym miejscem na organizację urodzin dla naszego dziecka. Jeżeli chcemy zrobić krótką imprezę oraz wiemy, że będą w niej uczestniczyły tylko nieco starsze dzieci możemy się zdecydować na seans w kinie. Wadą jest to, że wypad do kina nie pozwala na zbytnią socjalizację. Kolejnym ciekawym pomysłem jest wyjazd do parku trampolin. Tutaj dobra zabawa jest gwarantowana, ale zawsze istnieje ryzyko doznania kontuzji oraz musimy mieć na uwadze, że nie wszystkie dzieci z powodów zdrowotnych będą mogły w pełni korzystać z rozrywek oferowanych w tym miejscu. A może aquapark? Oczywiście, dzieciaki muszą być pod opieką pracowników basenu. Wadą jest to, że rodzice nie mogą uczestniczyć w przeżywanych radościach. A plusem, że przez 2 godziny można się nacieszyć zupełnie wolnym czasem. Dla większych dzieci wielką atrakcją będzie ścianka wspinaczkowa, co wprowadza dodatkowy element rywalizacji. Niezależnie co wybierzemy, warto się podzielić swoimi doświadczeniami z innymi rodzicami. W końcu każdy chce zorganizować najlepsze urodziny dla dzieci jak tylko to możliwe.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.