Skip to content Skip to footer

Ładunki w branży budowlanej

Branża budowlana rozwija się dość dynamicznie. Jest to zasługą przede wszystkim zmieniającego się rynku nieruchomości oraz ciągłego zapotrzebowania na nowe magazyny, biurowce czy centra handlowe. W tej branży ważne jest szybkie i skuteczne działanie oraz zachowanie bezpieczeństwa podczas wykonywania wszelkiego rodzaju prac budowlanych.

Czym są zawiesia pasowe?

Na porządku dziennym są wszelkiego rodzaju transporty sprzętu czy elementów budowy lub konstrukcji. Podnoszenie czy przenoszenie wszelkiego rodzaju ładunków, czy materiałów budowlanych na poszczególne piętra również jest normą. Wsparciem w tej codziennej, trudnej pracy są niepozorne zawiesia pasowe, służące do transportu lub przeładunku.

Zawiesia pasowe to wzmocnione taśmy poliestrowe, zazwyczaj zakończone wzmocnionymi pętlami. Taśmy są podwójnie zszywane, dzięki czemu zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo i są wytrzymałe. Te najwyższej jakości produkty, posiadają również odpowiednie atesty zgodne z normami unijnymi.

Jakie są rodzaje zawiesi?

Podstawowym elementem różnicującym zawiesia pasowe jest DOR. DOR to współczynnik dopuszczalnego obciążenia roboczego zawiesia. Standardowo na rynku spotyka się zawiesia o wytrzymałości od jednej do pięciu ton. Producenci oferują też zawiesia o wyższym współczynniku, szyte na zamówienie.

W standardzie zawiesia mają długość od jednego do dziesięciu metrów. W celu lepszego odróżnienia zawiesi, każdy rodzaj ma swój kolor. Na przykład fioletowy odpowiada obciążeniu jednej tony, a czerwony pięciu. Oprócz tego są zawiesia zielone, żółte oraz szare.

Zalety zawiesi

Zalet tego typu produktów jest bardzo dużo. Przede wszystkim są niezastąpione podczas codziennej pracy, szczególnie na budowie. Warto mieć je na podstawowym wyposażeniu. Są bardzo wytrzymałe i odporne na temperatury i warunki klimatyczne. Bez problemu można używać ich zarówno w czasie upalnego lata, jak i również mroźnej zimy.

Zawiesia pasowe są lekkie, miękkie, elastyczne oraz bardzo atrakcyjne cenowo. Spełniają podobną funkcję jak zawiesia łańcuchowe, ale kosztują o wiele mniej. Dodatkowo mogą być wykorzystywane do przenoszenia ładunków, które nie mają punktów zaczepowych. To znacznie poszerza możliwości ich wykorzystywania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.