Skip to content Skip to footer

Sztuczna trawa w rolkach – kiedy się przyda?

Uczucie stąpania bosymi stopami po świeżutkiej, miękkiej i zielonej trawie jest jednym z najprzyjemniejszych. Od czasu do czasu warto uziemić się, bo właśnie tak profesjonalnie nazywa się tę czynność. Niestety w naszym klimacie trawa nie jest tak piękna przez cały rok. Sztuczna trawa w rolkach to rozwiązanie, dzięki któremu możemy mieć od czasu do czasu namiastkę zielonej darni.

Czym jest sztuczna trawa w rolkach?

Jak sama nazwa wskazuje, sztuczna trawa to po prostu syntetyczna trawa w rolkach, którą można wykorzystać w wielu miejscach po co, aby stworzyć zielony kobierzec imitujący trawę naturalną kropkę trawę kupuje się w różnego rodzaju miejsca z materiałami budowlanymi oraz akcesoriami do ogrodów. Poza tym sztuczną trawę można kupić również specjalistycznych sklepach, które zajmują się jej produkcją oraz sprzedażą. Warto wiedzieć,że taka trawa występuje w różnych opcjach. Oznacza to, że może różnić się na przykład wysokością lub gęstością, a nawet kolorystyką. Każda rolka posiada odpowiednią ilość metrów kwadratowych darni, dlatego łatwo obliczyć, ile rolek jest potrzebnych, aby pokryć za ich pomocą na przykład kryte boisko.

Kiedy przyda się sztuczna trawa w rolkach?

Na jakich obiektach sprawdzi się Sztuczna trawa w rolkach? Po pierwsze jest to najlepszy wybór do różnego rodzaju obiektów sportowych krytych lub odkrytych. Sztuczna Morawa jest bardzo często stosowana na boiskach. Przez inwestorów wybierana jest między innymi dlatego, że jest łatwiejsza w utrzymaniu, można odbywać na niej mecze w różnych warunkach atmosferycznych, nie trzeba poświęcać tak dużo czasu na jej pielęgnację. Poza tym sztuczna trawa przyda się również osobom prywatnym. Coraz więcej osób wybiera bowiem takie rozwiązanie do udekorowania tarasu, balkonu lub zielonej okolicy wokół domu sztuczna trawa nie wymaga bowiem tak wiele pracy przy utrzymaniu, a także kosztów związanych z pielęgnacją. Nie trzeba jej przecież przycinać, nawozić ani podlewać. Przez cały rok wokół domu lub na tarasie można zatem mieć przyjemną zieloną darń, która wizualnie prezentuje się praktycznie tak samo jak trawa prawdziwa.