Skip to content Skip to footer

Jak wybrać odpowiednie krzesła do jadalni?

Wybór krzeseł, które umieścimy w jadalni, polega na dopasowaniu ich do stylu aranżacji pomieszczenia, rodzaju i wysokości stołu oraz ilości miejsca, jaką mamy do dyspozycji. Oto kilka praktycznych podpowiedzi.

Wybierz krzesła z jednego kompletu

Łączenie i miksowanie różnego typu krzeseł pozostaw dekoratorom wnętrz. Dla laika najbezpieczniejszym wyborem będzie gotowy komplet krzeseł, który zapewni wyposażeniu jadalni spójny wygląd.

Krzesło do jadalni – weź pod uwagę wysokość stołu

W zależności od tego czy krzesło będzie stało przy stole, czy też przy wyższym kuchennym blacie dobierz stosowną wysokość siedzisk, która zapewni siedzącemu wygodę. Praktycznym rozwiązaniem będzie także zakup krzeseł o regulowanej wysokości.

Krzesła do jadalni i nie tylko

Jeśli zamierzasz korzystać z krzeseł także poza samą jadalnią, zdecyduj się na modele o uniwersalnej stylistyce, na przykład Krzesła drewniane do jadalni. Istotna będzie także wygoda krzeseł, które w awaryjnych sytuacjach możesz chcieć wykorzystać dla gości w salonie.

Wysokie krzesło do jadalni

Krzesła w stylu barowym to modny i efektowny dodatek do wielu aranżacji kuchennych. Jeżeli tylko posiadasz dla nich odpowiednie miejsce przy blacie – nie wahaj się zaopatrzyć w te eleganckie meble. Co istotne dla komfortu korzystania z tego rodzaju siedzisk, ważne aby wysokie krzesło do jadalni posiadało miejsce na oparcie nóg.

Krzesła drewniane do jadalni – wybieraj te bez trwale zamontowanych poduszek

Aby krzesła posłużyły Ci przez wiele lat warto wybierać modele, które będą mogły dostosować się stylem do dowolnego typu aranżacji. Szybkie metamorfozy będą utrudnione jeśli krzesło będzie posiadało wbudowane, miękkie siedziska. Lepszym wyborem będą krzesła gładkie, których poduszki można dowolnie zmieniać.

Dopasuj kąt nachylenia oparcia do swoich potrzeb

Warto wypróbować krzesło pod kątem wygody związanej z poziomem na jakim znajduje się oparcie. Krzesła drewniane do jadalni, z reguły, posiadają je niemalże prostopadłe do siedziska. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by poszukać modeli krzeseł drewnianych do jadalni o nachyleniu oparcia pod kątem 105 stopni. Tego typu wygięcie, większość specjalistów uważa za najwygodniejsze podczas posiłków.