Skip to content Skip to footer

Szkolenie BHP – by pracownik biurowy był mądry przed szkodą

Stare powiedzenie mówi, że Polak to jest zawsze mądry po szkodzie. Czy nie lepiej zatem zrobić wszystko, by zdobyć wiedzę przed ową szkodą i w efekcie do niej nie doprowadzić? Oczywiście, że lepiej! I pomocne w tym będzie szkolenie okresowe dla pracowników administracyjno biurowych!

Szkolenie BHP dla pracowników biurowych

Po co jest szkolenie bhp dla pracowników administracyjno-biurowych? Wydawać by się mogło, że po nic. Jednak nic bardziej mylnego! Szkolenie, które dla większości pracowników biurowych jest zbędne, tak naprawdę jest niesamowicie ważne. W końcu od wiedzy zdobytej na takim szkoleniu, pracownik administracji będzie wiedział, jak poradzić sobie w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, a także będzie znał zasady, którymi powinien się kierować, by do takich sytuacji nie dopuszczać. Bo czy oby na pewno każdy będzie wiedział, jak zareagować, gdy w pomieszczeniu obok wybuchnie pożar? Czy każdy będzie wiedział, jak pomóc koledze, którego poraził prąd i leży nieprzytomny w pokoju socjalnym? Czy każdy będzie wiedział, czy to, że doznał wypadku samochodowego w drodze do pracy można zaliczyć do wypadku przy pracy? Oczywiście, że nie! Taką wiedzę nabywa się właśnie na okresowych szkoleniach z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.

Dzięki takim szkoleniom, pracownik wiec, jak postępować. Jest świadomy zagrożeń, które mogą wydarzyć się nawet podczas pracy biurowej. Będzie wiedział, jak zareagować, gdzie się zgłosić, komu pomóc. W sytuacjach stresowych człowiek działa jak automat – często nie myśląc o konsekwencjach. Poprzez szkolenia, pracownik stanie się bardziej opanowany i będzie w stanie ocenić daną sytuację i ją zakwalifikować do odpowiedniej grupy. Będzie potrafił pomóc nie tylko poszkodowanemu ale i sobie oraz osobom przebywającym w pobliżu.

Nie ma co się oszukiwać, w sytuacji mocno stresowej, niecodziennej, przeważnie nikt nie jest w stanie myśleć racjonalnie. Dzięki szkoleniu BHP i przeanalizowaniu różnych wypadków przy pracy, pracownik zdobędzie wiedzę, którą będzie mógł przełożyć na czas rzeczywisty.

Szkolenie BHP – nie tylko o wypadkach

Należy jednak pamiętać, że szkolenie BHP to nie tylko analiza wypadków przy pracy. Na takim szkoleniu zdobywa się wiedzę również z zakresu prawa pracy. Poznaje się Kodeks Pracy, obowiązki pracodawcy ale i pracownika. Zdobywa się wiedzę z zakresu ochrony praw kobiet, urlopów czy macierzyństwa. Warto czynnie uczestniczyć w tego typu szkoleniach, by kiedyś nie musieć być tym „Polakiem mądrym po szkodzie”.