Skip to content Skip to footer

Opary awaryjne a dostateczne doświetlenie wyjść ewakuacyjnych

Planowanie poszczególnych budynków użytku publicznego musi zawsze odbywać się w taki sposób, aby zapewnić właściwe bezpieczeństwo wszystkim osobom, które będą z niego korzystały. Do określenia poszczególnych dróg ewakuacyjnych służą oprawy awaryjne oraz kierunkowe.

Istotna rola opraw awaryjnych oraz kierunkowych

Obecnie zapotrzebowanie na poszczególne oprawy awaryjne oraz kierunkowe jest bardzo duże. W związku z tym na rynku pojawiają się coraz to nowsze modele. W pełni nowoczesne oprawy służące do zaznaczania poszczególnych dróg ewakuacyjnych bardzo często działają w oparciu o innowacyjne technologie.

Niemniej niezależnie od modelu ich rolą nadrzędną jest zapewnienie właściwego światła podczas ewakuacji, która zazwyczaj przebiega w bardzo niekorzystnych warunkach, w których niedostępne jest ogólne zasilanie.

Z kolei zadaniem opraw kierunkowych jest wyznaczenie drogi ewakuacyjnej do najbliższego wyjścia. Dziś powszechnie dostępne w sprzedaży oprawy kierunkowe charakteryzują się tym, że są podświetlane. Dzięki temu są one bardzo widoczne, a ewakuacja zawsze przebiega szybko i sprawnie.

Funkcjonalne i nowoczesne oprawy LED

Każda oprawa awaryjna w stu procentach spełniała swoją rolę tylko wówczas, gdy zapewnia dostateczne oświetlenie. Nigdy nie powinno ono być zależne od zasilania, bowiem podczas wielu sytuacji awaryjnych tj. pożar, zasilanie wewnętrzne budynku zazwyczaj zostaje przerwane.

Wychodząc naprzeciw wysokim wymaganiom poszczególni producenci oferują wysokiej jakości oprawy awaryjne LED. Technologia ta jest bowiem bardzo trwała, a ledowe oświetlenie zapewnia bardzo intensywne natężenie światła.

Dzięki ledowym oprawom awaryjnym można zawsze w dostateczny sposób oświetlić każdą drogę do wyjścia, nawet w warunkach zupełnej ciemności. Korzystanie z ledowych opraw ewakuacyjnych to zatem doskonały sposób na doświetlenie ciemnych pomieszczeń i korytarzy.

Awaryjne i kierunkowe oprawy w bogatej ofercie

Obecnie na rynku wybór opraw awaryjnych oraz kierunkowych jest bardzo duży. Wszyscy polscy producenci, którzy zajmują się ich produkcją bardzo starannie opisują wszystkie produkty przeznaczone do sprzedaży.

Poszczególne oprawy dedykowane do budowanych obiektów spełniają najwyższe wymogi, w tym normę PN-EN. Ponadto posiadają one certyfikat CNBOP.

Każda zakupiona oprawa awaryjna powinna być sprawdzonym zakupem na wiele lat. Jest to zatem produkt, w który warto zainwestować. Decydując się na zakup warto wybrać oprawę awaryjną o estetycznym oraz designerskim wyglądzie, która doskonale wkomponuje się w wystrój poszczególnych pomieszczeń oraz korytarzy.