Skip to content Skip to footer

Styl industrialny – coraz bardziej w modzie

Dzisiaj coraz częściej poszukujemy oryginalnych stylów aranżacji wnętrz tak, aby nasze mieszkanie wyglądało naprawdę stylowo i ciekawie. Jaki zaś styl wyjątkowo pasuje do wielkiego miasta, jego zgiełku, hałasu i niepowtarzalnego charakteru? Otóż warto zapoznać się ze stylem industrialnym…

Styl industrialny – charakterystyka

Czym on się charakteryzuje? Przede wszystkim należy wspomnieć, że jest to styl wywodzący się z fabryk, inspirowany dawnym wystrojem fabrykanckich domów, maszynami, rewolucją przemysłową. Charakterystyczne zatem są dla niego meble z tamtej epoki oraz wykorzystanie wszystkich dawnych maszyn i przedmiotów jako dekoracji czy mebli.

W efekcie powstaje naprawdę niezwykła mieszanka. Barwy stosowane w tym stylu to beże, brązy, butelkowa zieleń, ceglasty. Często także zostawia się jedną ścianę w stanie surowym – pokrytą tylko cegłą albo betonem. Do produkcji mebli zaś często używa się ciemnego metalu, naturalnego drewna.

Stolik loft – znakomita dekoracja

Ważne w tym stylu są szczególnie stoliki loft. Dlaczego? Otóż wiadomo, że stoliki to doskonałe uzupełnienie każdego stylu, zaś musimy dbać o to, żeby całe nasze mieszkanie było odpowiednio zaaranżowane. Pytanie jednak pozostaje, jak wygląda taki stolik loft? Otóż szczególnie ciekawie prezentują się stoliki wykonane z dawnych szpuli albo z palet.

Warto także popatrzeć na inne rzeczy. Jakie? Oczywiście na stoliki loft inspirowane dawnymi roboczymi stołami architektów. Ciekawie także prezentuje się stolik loft w formie sześcianu albo prostopadłościanu z nóżkami z czarnego metalu i blatem z litego drewna. Nie można także zapominać o stolikach z kosza!

Jak kupić stoliki loft?

Wszystko świetnie, ale gdzie i jak można kupić taki stolik loft? Dzisiaj styl industrialny jest na tyle popularny, że w zasadzie nie powinniśmy mieć większego problemu ze znalezieniem odpowiedniego dla nas stolika. Pozostaje jednak kwestia ceny i jakości.

O co dokładniej chodzi? Otóż stoliki industrialne charakteryzują się nieraz tym, że wykonane są ze starych materiałów. Dlatego też pamiętajmy o tym, aby najzwyczajniej w świecie nie przepłacić za taki stolik i żeby rzeczywiście znaleźć stolik wykonany solidnie i z dobrej jakości materiałów, nawet jeśli będą one „z drugiej ręki”.

Stoliki loft znaleźć można w ofercie spokko.pl