Skip to content Skip to footer

Jak się ochładzać w gorące dni?

Zmiana klimatu przynosi stały wzrost temperatur zarówno w lecie jak i w zimie. Co roku można obserwować coraz bardziej gorące lato i łagodniejsze zimy. Zatem trzeba szukać sposobów na ochładzanie organizmu w upalne dni.

Lody, lody

Trzeba zatem umilać sobie życie czymś zimnym, np. lodem. Jednak niektórzy uwielbiają dodawać lód do napoi nie tylko w upalne dni. Jeśli jesteś zwolennikiem zimnych napojów, zwłaszcza latem, lubisz przygotowywać drinki, czy też napić się whisky – lód będzie Ci niezbędny. W tym celu niezbędne okażą się granitory. Stałe zamrażanie wody w silikonowych pojemnikach czy kupowanie gotowego lodu w woreczkach prędzej czy później stanie się uciążliwe. Dlatego warto pomyśleć w takiej sytuacji o zakupie nowego urządzenia do domu. Jednym z takich pomocnych i funkcjonalnych urządzeń są maszyny do lodu. Dzięki kostkarce przygotowanie zimnych napojów stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze. Twoja zamrażarka nie będzie pokryta lodem, który powstał wyniku wycieku wody z woreczka i zapomnisz też o walce z plastikowym pojemnikiem, aby przygotowany lód wypadł na zewnątrz. Poza tym nie będziesz zastanawiać się nad tym, jak znaleźć miejsce na jeszcze jeden woreczek, a w czasie imprezy nigdy nie zabraknie Ci kostek. Maszyny do lodu są bardzo funkcjonalnym i praktycznym urządzeniem, dzięki którym można polepszyć smak drinków i ochłodzić organizm w upalny dzień.

Na słodko

Będąc na wakacjach w plażowych budkach z deserami i napojami można spróbować lokalnego napoju z lodem, jakim jest granita. Sam deser jest bardzo smaczny, jednak do jego wykonania potrzebne są granitory. Są to specjalne maszyny do granity, które przypominają sporych rozmiarów ekspres do kawy. Składają się z jednego, dwóch lub trzech zbiorników, do których są wlewane napoje bazowe. W efekcie końcowym powstaje mrożony napój na bazie syropów owocowych i wody. W wersjach naturalnych i ekologicznych można spotkać granitę na bazie naturalnych soków i zmiksowanych owoców. Taka wersja ostatnio jest bardzo popularna, ponieważ jest bardzo naturalna dla organizmu a dodatkowo smaczna i chłodząca organizm. Maszyny do granity stały się ostatnio bardzo popularne.

Warto spróbować granity, ponieważ jest to bardzo smaczny napój, który przyszedł do Polski z Sycylii. Jednak przyjął się u nas bardzo szybko i można bez problemu kupić go w każdej budce plażowej, która oferuje różne desery i napoje w upalne dni.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.siorbet.pl/maszyny.html