Skip to content Skip to footer

Na co zwracać uwagę, kupując program do księgowości dla firm?

Każdy przedsiębiorca ma obowiązek w sposób rzetelny prowadzić księgi rachunkowe. Z pomocą odpowiedniego oprogramowania stanie się to proste! Szeroki wybór programów księgowych dostępnych na polskim rynku sprawia jednak, że przedsiębiorca może czuć się nieco zagubiony. Wyjaśniamy, na co zwracać uwagę kupując programy rachunkowo-finansowe i przedstawiamy zalety systemu Sage Symfonia.

Wybierz oprogramowanie, które będzie najlepiej odpowiadało potrzebom Twojej firmy

Należy pamiętać o tym, że nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, który program księgowy jest najlepszy. Każdy przedsiębiorca ma nieco inne potrzeby i możliwości finansowe, dlatego też oprogramowanie, które sprawdziło się w firmie konkurencji, w Twojej wcale nie musi. Na polskim rynku dostępne są zarówno bardzo tanie programy często nie oferujące nawet podstawowych funkcjonalności, jak i drogie, złożone, specjalistyczne systemy.

W przypadku małych i średnich firm doskonale sprawdzi się system, który będzie umożliwiać prowadzenie wszystkich ewidencji związanych z prowadzeniem księgi przychodów i rozchodów w sposób intuicyjny i w zgodzie z najnowszymi przepisami prawa (zawsze należy sprawdzać, czy wersja programu, którą posiadamy, lub chcemy zakupić, jest aktualna i zgodna z obowiązującym obecnie w Polsce prawem.

Symfonia program dostosowany do potrzeb małych i średnich firm

Symfonia program to doskonały przykład programu, który jest optymalnie dostosowany do potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw. Oferuje on wszystkie niezbędne funkcjonalności, jednocześnie jest bardzo prosty w obsłudze, wręcz intuicyjny. Charakteryzuje się przejrzystym, przyjaznym dla użytkownika interfejsem.

Za pośrednictwem programu Symfonia procesy księgowe stają się proste i łatwo zapanować nad obiegiem faktur. Transakcje nierozliczone są automatycznie zaliczane do obrotów rozpoczęcia, dzięki temu można bez problemu zachować ciągłość rozliczeń. Program Symfonia umożliwia bezproblemowe zachowanie ciągłej kontroli nad finansami firmy.

Wszystkie dokonywane czynności księgowe są cały czas na bieżąco analizowane. Na tej podstawie program generuje czytelne raporty w formie przejrzystych tabeli i wykresów, do wydrukowania lub pobrania w formacie PDF.

Symfonia program – przetestuj, zanim zakupisz!

Nie warto kupować programu do księgowości dla firm w ciemno. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie pobranie najpierw darmowej wersji demo, by wypróbować system i sprawdzić, czy odpowiada on naszym wymaganiom. Program Sage Symfonia możesz testować za darmo przez 60 dni, a później uiszczać opłaty w ramach dogodnej, korzystnej cenowo subskrypcji.