Skip to content Skip to footer

Stołek barowy w modnej kuchni

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym większość domowników spędza znaczną część dnia. Dlatego jej aranżacja powinna zostać wcześniej starannie przemyślana tak, aby zarówno przygotowywanie posiłków, rodzinne spotkania przy stole, a także sprzątanie odbywało się w komfortowych warunkach. Bardzo istotny element kuchennego wyposażenia stanowią krzesła. W natłoku przeróżnych modeli warto zwrócić uwagę na hokery, czyli stołki barowe.

Stołki barowe do kuchni

Hokery już od wielu lat goszczą w naszych domach. Jednak do niedawna najchętniej ustawiane były przy barkach lub barowych blatach, oddzielających aneks kuchenny od salonu. Obecnie coraz częściej zastępują klasyczne krzesła. Stołki kuchenne otaczają wyspy, wysokie stoły i barowe stoliki, a także pojawiają się obok podwyższonych blatów. Szeroki wybór modeli sprawia, że można je dopasować do stylistyki niemal każdej kuchni, niezależnie od tego, czy jest ona klasyczna, czy nowoczesna.

Te stołki są trendy

Osoby, które śledzą najnowsze nurty w wyposażeniu wnętrz doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w modnej kuchni nie może zabraknąć hokerów. Stołki barowe do kuchni stanowią w tej chwili must have, dlatego warto zaopatrzyć w nie nasze wnętrza. W sklepach stacjonarnych i w Internecie można znaleźć stołki kuchenne z drewna, stali nierdzewnej, a także jednorodne odlewy z tworzyw sztucznych. W kuchni o charakterze klasycznym warto ustawić wysokie krzesła o miękkich siedziskach, tapicerowane tkaninami skóropodobnymi, pluszami, plecionkami lub altarami. Są one zazwyczaj osadzane na czterech nogach z drewna lub pojedynczym słupku ze stali nierdzewnej. Surowy wystrój kuchni może zostać uzupełniony o hokery w całości wykonane z drewna o naturalnej fakturze lub pomalowanego na stonowane kolory, np. biały, szary lub czarny.

Futurystyczne stołki do nowoczesnej kuchni

Stołki barowe do kuchni nie muszą kojarzyć się z klasycznym hokerem o okrągłym, obitym skórą siedzisku. Obecnie na rynku znajdziemy modele z tworzyw sztucznych, które przyjmują niebanalne kształty i przyciągają wzrok intensywnymi barwami. Stanowią one zazwyczaj jednolitą bryłę z nietypowym siedziskiem i trzema lub czterema nóżkami. Tego typu stołki kuchenne cechuje trwałość oraz niewielka waga, dzięki czemu można je bez problemu przestawiać, np. podczas sprzątania. Producenci lubią również łączyć różne materiały, stąd hokery z siedziskami z tworzyw sztucznych o chromowanych lub drewnianych podstawach.