Skip to content Skip to footer

Sokowirówka. Nie tylko parametry ale i wygląd ma znaczenie

Kupując sokowirówkę przyjmujemy różne kryteria wyboru. Dla większości osób ważnym będzie cena zakupu. To zrozumiałe, nikt bowiem nie chce przepłacać. Kryteriów wyboru powinno być o wiele więcej. Bardzo istotna jest moc urządzenia i maksymalna ilość obrotów. Istotne też jest, czy ma ich płynną regulację. Sam wygląd i wielkość urządzenia często też są bardzo istotne.

Sokowirówka czy wyciskarka?

Sokowirówka charakteryzuje się wysokimi obrotami silnika. Wyciskarka – jak sama nazwa wskazuje – wyciska sok a nie odwirowuje fragmenty owoców i warzyw, powodując jego powstawanie. Stawiając na sokowirówkę, warto wybierać taką, która ma jak najwyższe obroty. Nie bez znaczenia jest również moc silnika. Przy miękkich owocach, słaba i wolna sokowirówka nie będzie większym problemem. Przy twardszych po prostu nie odwiruje zbyt wiele soku.

Wybierając sokowirówkę, warto też zwrócić uwagę na to, jak jest zbudowana i jakiej wielości sitko wirujące w sobie ma. Nie bez znaczenia jest też wielkość pojemnika na pulpę czyli resztki odwirowanych owoców. Jeśli pojemnik będzie zbyt mały, często trzeba będzie go opróżniać, co utrudni pracę.

Dlaczego wygląd urządzenia ma duże znaczenie?

Wiele sokowirówek to urządzenia znacznej wielkości. Najczęściej – szczególnie gdy są często użytkowane – stoją więc na zewnątrz, na blacie szafek kuchennych. Wybierając sokowirówkę, warto więc wybierać urządzenie pasujące wyglądem do wystroju naszej kuchni. Nawet kolor w tym momencie ma bardzo duże znaczenie, nikt bowiem nie chce posiadać w kuchni urządzenia, które kolorystycznie do niej nie pasuje. Oczywiście jest też inne wyjście z tej sytuacji – wybranie sokowirówki w kolorze neutralnym, na przykład czarnym lub białym. Będzie pasować do każdego pomieszczenia.

Spoglądając na urządzenie i analizując czy będzie pasować do wystroju kuchni, warto też zastanowić się, gdzie będzie konkretnie stało i czy po prostu tam się zmieści. Nierzadko okazuje się bowiem, że sokowirówka – urządzenie potrzebne ale nie najważniejsze w kuchni – jest zbyty duże i bardzo często po prostu przeszkadza. Jeśli więc mamy małą kuchnię, nisko zawieszone szafki, warto stawiać na sprzęt o mniejszych rozmiarach. Właściwie wybrana sokowirówka będzie pasować do wystroju pomieszczenia i sprawdzać się w użytkowaniu.

Sokowirówki dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.