Skip to content Skip to footer

Czy istnieją diety cud?

Utrata zbędnych kilogramów nigdy nie jest łatwym zadaniem. Rok w rok przekonują się o tym setko kobiet, które tracą zdrowy rozsądek w pogoni za wymarzoną sylwetką. Żeby znaleźć dietę, która naprawdę działa, trzeba czasem sporo się namęczyć. Na szczęście jest kilka propozycji, które sprawdzają się zawsze. Nie oznacza to jednak, że będzie łatwo.

Wczasy z dietą dr Dąbrowskiej

Osoby, które mają problem z odchudzaniem, mogą spróbować wybrać się na turnus wczasowy. Oferta zawiera również pełne wyżywienie, skomponowane zgodnie z wyznacznikami diety warzywno-owocowej dr Dąbrowskiej.

Wczasy z dietą dr Dąbrowskiej mają taki plus, że osoby, dla których samodzielne trzymanie się w ryzach jest problemem, tutaj mają wszystko na wyciągnięcie ręki. Zdrowe posiłki są już przygotowane, aktywność fizyczna zapewniona, a najlepsi specjaliści – dostępni na zawołanie.

A może – bez diety?

Prawda jest taka, że za odchudzanie odpowiada prosty mechanizm – trzeba wraz z pożywieniem dostarczać mniej energii, niż potrzebuje organizm. Większej filozofii w tym nie ma. Dlaczego więc jest to aż takim problemem dla niektórych?

Otóż, liczenie kalorii wcale nie jest taką prostą sprawą. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, ile nadprogramowej energii potrafi dostarczyć do organizmu szklanka soku owocowego, jeden cukierek czy dwie kostki czekolady. Kilka takich przekąsek dziennie daje całkiem pokaźną sumę kalorii, która może już wpływać na ich nadwyżkę.

Nie trzeba skomplikowanych jadłospisów, by schudnąć. Wystarczy liczyć kalorie i dbać o to, by bilans był ujemny. To zadanie można sobie ułatwić poprzez uprawianie aktywności fizycznej. Wtedy zwiększa się zapotrzebowanie energetyczne całego organizmu, a to pozwala spożywać więcej pokarmu bez przykrych konsekwencji.

Czy istnieją diety cud?

To pytanie, które z pewnością zadaje sobie wielu ludzi. Otóż, są diety skuteczne i mniej skuteczne, ale z pewnością nie ma takiej, która pozwala na utratę zbędnych kilogramów bez żadnych wyrzeczeń i ograniczeń. Taki schemat po prostu nie ma racji bytu.

Żeby nastąpiła utrata kilogramów, musi wystąpić ujemny bilans kaloryczny. To jest prosta matematyka i żadna dieta cud nie jest w stanie zmienić praw, według których działa ludzki organizm.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu Zdrowia Sofra.