Wbrew temu co promują modne czasopisma, a także niektóre media społecznościowe, nikt nie ma idealnej cery. Praktycznie każdy ma większe lub mniejsze problemy skórne, niezależnie od wieku. Nastolatki borykają się z trądzikiem, młode kobiety walczą z przebarwieniami, a starsze panie ze smutkiem przyglądają się kolejnym zmarszczkom.
Jak poradzić sobie z cerą naczyniową?
Jest jeszcze jeden problem skórny, z którym borykają się często zarówno mężczyźni, jak i kobiety, a mianowicie, są to notoryczne pękające naczynka. Tworzą one niekiedy nieestetyczny rumień, obejmujący naprawdę spore partie ciała.
Cera naczyniowa jest bardzo trudna do opanowania. Można co prawda używać kosmetyków z rutyną, łykać witaminę C, sięgać po maści z wyciągiem z kasztanowca, unikać sauny i gwałtownych zmian temperatur – to wszystko niweluje problem, jednak całkowicie go nie rozwiązuje. Raz pęknięte naczynko może już tylko naprawić zabieg medyczny, jakim jest zamykanie naczynek na twarzy.
Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?
Zabieg na zamykanie naczynek na twarzy odbywa się przy wykorzystaniu światła emitowanego przez laser. Moc światła dobierana jest indywidualnie do każdego pacjenta. Laser wytwarza energię świetlną, która przenika do uszkodzonych żył i przekształca się w ciepło, pod wpływem którego ścianki naczynia rozpadają się, a nieestetyczny pajączek zostaje wchłonięty przez organizm.
Zabieg jest całkowicie bezbolesny, choć podczas jego wykonywania można odczuwać lekki dyskomfort, spowodowany pojawiającym się ciepłem. Zazwyczaj zamykanie naczynek na twarzy trwa około kilkunastu minut, jednak wszystko zależy od stopnia zaawansowania problemu oraz obszaru, jaki należy poddać zabiegowi.
Przeciwwskazania do zabiegu
Mimo, iż pękające naczynka to problem znacznej części społeczeństwa, niestety, nie wszyscy kwalifikują się na wykonanie zabiegu. Przed jego wykonaniem należy bezwzględnie umówić się na konsultację. Lekarz na podstawie wywiadu zdrowotnego zadecyduje, czy dana osoba może poddać się zabiegowi zamykania naczynek na twarzy.
Głównym przeciwwskazaniem są choroby układu krwionośnego, w tym problemy z krzepliwością krwi, jak i również ciąża, choroby nowotworowe. Również cukrzycy i epileptycy nie mogą być poddani temu zabiegowi.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.