Skip to content Skip to footer

Skrzyniopalety drewniane dla wymagających użytkowników

W branży transportowej optymalizacja miejsca w magazynie albo w transporcie zwrotnym odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego też składane skrzyniopalety drewniane cieszą się tak dużym zainteresowaniem. W dużej mierze to właśnie dzięki nim, można nie tylko zminimalizować koszty finansowe, ale również koszty środowiskowe.

Dlaczego warto?

Jak wspomniano we wstępie skrzyniopaleta składana zapewnia wysoką jakość transportu nawet w przypadku bardzo problematycznych ładunków. Dzięki sztaplowaniu można zaoszczędzić sporo cennego miejsca w magazynie, którego zawsze brakuje. Wielu producentów ma w swojej ofercie sprzedażowej skrzyniopalety drewniane, które można w pełni składać, dzięki czemu znacząc obniżają się koszty transportu powrotnego.

Duża dostępność i przystępna cena

Skrzyniopaleta drewniana jest ogólnodostępna, dzięki czemu każdy może skorzystać z jej olbrzymiego potencjału. Na rynku dostępne są nie tylko gotowe skrzynie, ale również można znaleźć rzetelne firmy, które wykonują oryginalne skrzyniopalety na indywidualne zamówienie. Dla większości firm największą zaletą jest jednak bardzo atrakcyjna cena zwłaszcza, jak zwróci się szczególną uwagę na żywotność skrzyniopalet drewnianych. Dzięki systematycznej pielęgnacji wysokiej jakości skrzyniopaleta składana może służyć nawet 10 lat.

Jakie zastosowanie?

Skrzyniopaleta drewniana wykorzystywana jest przede wszystkim do przechowywania i transportowania owoców lub warzyw. Produkty te muszą mieć zapewnioną odpowiednią cyrkulację powietrza inaczej zaczną gnić. W branży spożywczej najczęściej wykorzystuje się skrzyniopalety wykonane z drewna sosnowego, świerkowego i modrzewia. Z materiałów tych wykonuje się nie tylko dno skrzyni, ale również część ładowną skrzyniopalet. Dobrze sprawdzą się także twarde gatunki drewna liściastego. Mowa tutaj między innymi o grabie, buku albo dębie. Z tych gatunków wykonuje się przede wszystkim te elementy, które wymagają szczególnej wytrzymałości.

Skrzyniopalety na zamówienie

Dla wielu firm ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się skrzyniopalety drewniana na indywidualne zamówienie, które dodatkowo mogą mieć naniesione na deski logo firmy. Większość skrzyniopalet wykonuje się z czterostronnie heblowanych desek, które mają zaokrąglone krawędzie boczne. Z praktycznego punkt uwidzenia najlepszym wyborem jest skrzyniopaleta drewniana zaimpregnowana specjalnym impregnatem.