Skip to content Skip to footer

Czym charakteryzują się kaski rowerowe poc?

POC to rzetelna i godna polecenia firma, która ma w swojej ofercie sprzedażowej bardzo wiele rewelacyjnych kasków szosowych, żwirowych i szlakowych, które zaprojektowane są od a do z dla wszechstronnych miłośników jednośladów. Oryginalny kask rowerowy POC doskonale sprawdzi się nie tylko podczas dojazdów do szkoły lub pracy, ale również na wyczerpujących szlakach rowerowych.

Czym wyróżniają się kaski rowerowe POC?

Oryginalne kaski rowerowe POC charakteryzują się częściowo wzmocnionym rdzeniem EPS, który zapewnia doskonałą ochronę w momencie wypadku na drodze. Kask zaprojektowany został w taki sposób, aby utrzymać całą konstrukcję w najsmuklejszym poziomie. Możliwe jest to do osiągnięcia dzięki zagęszczeniu rdzeni z połączeniu z powłokami zewnętrznymi. Na szczególną uwagę zasługuje także zdejmowana osłona oraz przednie otwory wentylacyjne, które zapewniają niesamowity komfort jazdy nawet w bardzo upalne dni.

Zaawansowana technologia SPIN

Kask rowerowy POC oparty został na zaawansowanej technologii SPIN. Mowa tutaj oczywiście o specjalnej technologii silikonowych podkładek, w którym zastosowano tajemniczy materiał znacząco zwiększający ochronę rdzenia i powłoki. Kask rowerowy POC jest bardzo wygodny do noszenia, dzięki temu że posiada intuicyjne systemy regulacji rozmiaru na wysokości i obwodzie. Skośna ochrona przed ewentualnymi uderzeniami skutecznie przeciwdziała siłom, które występują podczas nieliniowych uderzeń. Podkładki SPIN są zintegrowane z kaskami, dzięki czemu można liczyć na pełną ochronę przy uderzeniach ukośnych. Jak powszechnie wiadomo najczęstszymi rodzajami upadku, są właśnie skośne i pochylone uderzenia o ziemię, które prowadzą bezpośrednio do rotacji kasku i głowy.

Moda na kaski full-face

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na kaski rowerowe poc full-face, które doskonale sprawdzą się podczas jazdy wyczynowej. Jest to idealny wybór dla zagorzałych miłośników jazdy typu dirt albo downhill. Jak powszechnie wiadomo podczas wykonywania mniej lub bardziej skomplikowanych sztuczek na rowerze często dochodzi do upadków, dlatego też warto postawić na kask POC, który ochrania nie tylko głowę, ale również szczękę. Warto wspomnieć także o tym, że nowoczesne kaski full-face są oczywiście przystosowane do zakładania okularów. Oprócz samych kasków warto postawić także na odzież rowerową POC.