Skip to content Skip to footer

Zamień samochód na rower

Świetną alternatywą wobec wszedobylskich samochodów są oczywiście pojazdy dwokołowe. Wiele osób zapewne skojarzy w tym momencie motocykle, ale tak naprawdę chodzi o znacznie zdrowszy srodek lokomocji, jakim jest rower. Ma on wiele zalet. I to dokładnie w tych aspektach użytkowania, w któych właściciele samochodów znajdują glównie pole do narzekania.

Otóż przede wszystkim pojazd dwukołowy pozwala na banalnie proste omijanie wszelkich korków na drodze. A jak wiaodmo im większe miasto, tym większy problem z ciągłym zapchaniem dróg masą aut, szczególnie w godzinach szczytu, kiedy ludzie wracają z pracy. I to właśnie dlatego rowery Warszawa zna doskonale – coraz wiecje jej mieszkańców wiosna i latem przerzuca się na ten pojazd.

Inną zaletą rowerów jest to, że gdy trzeba go zaparkować, dużo łatwiej znaleźć odpowiednie miejsce. W tekście powyżej pojawiła się Warszawa – i właśnie mieszkańcy teog miasta najlepiej zdają sobie sprawę, jak solidnym problemem może być brak miejsc do postoju samochodu. Rower tymczasem można przypiąć gdzieś do znaku i po problemie. Zresztą w niektórych przypadkach rowery można wnieść też do budynku.

Kolejnym zyskiem, jaki swoim posiadaczom dają rowery jest oczywiście ich wpływ na zdrowie osoby regularnie nimi jeżdżących. Poprawia się zrestzą także kondycja, co jest normalne w przypadku sportowego trybu życia. No i ma się z tego dużą satysfakcję, co potwierdzi każdy, kto regularnie odbywa rowerowe przejażdżki, czy to do pracy, czy w ramach spędzania niedzielnego popołudnia.