Skip to content Skip to footer

Buty do sportów zimowych

W trakcie uprawiania większości sportów niezwykle istotny okazuje się sprzęt. Czy to będzie koszykówka, czy biegi, czy też narciarstwo klasyczne – ciągle będzie przewijał się ten element. Oczywiście, w różnych dyscyplinach zapotrzebowanie na sprzęt będzie odmienne. Także wielkość kosztów wahać się będzie od całkiem niewielkich (jak w przypadku siatkówki plażowej) po dość pokaźne.

A jak sprawa wygląda w przypadku sportów zimowych? Tutaj możliwych wydatków jest całkiem sporo. Odzież zimowa, najlepiej wodoodporna, bo o przemoczenie na stoku jest dość łatwo. Gogle chroniące oczy przed śniegowymi odblaskami. Rękawice, spodnie, czy też buty narciarskie to też dość ważny element ekwipunku, jaki powinno się zgromadzić przed wyruszeniem na stok zjazdowy.

Do tego dochodzą też same narty lub deska snowboardowa – w zależności od tego, jaki sport ćwiczymy. W niektórych przypadkach zamiast tego będą sanki, choć akurat saneczkarstwo jest dyscypliną wśród dorosłych raczej mało popularną – preferują ją raczej najmłodsi.

Wybierając jednak sprzęt należy cały czas pamiętać, że choć kosztowny, to jednak warto w niego inwestować. Dobry kask może stanowić znakomitą ochronę, więc trzeba o nim pamiętać. Solidne buty narciarskie z dopasowanymi przęsłami w samych nartach to podstawa, żeby z jednej strony deski nie odpadły w czasie jazdy, ale z drugiej aby but łatwo się wypiął w sytuacji awaryjnej, chroniąc nogę przed kontuzją.

Podobnie zresztą z odzieżą narciarską, jeśli będzie naprawdę konkretnie wykonana, to nie tylko ochroni przed zimnem i wilgocią, ale też dodatkowo zapewni odpowiednią wentylację, dzięki czemu się w niej również nie zgrzejemy w czasie samej jazdy.