Skip to content Skip to footer

Co robić w przypadku utraty uzębienia albo jego całości?

XXI wiek o czas, w którym bardzo uważamy na to, aby mieć piękne uzębienie i ładny uśmiech – szczególnie zaś jeśli mieszkamy w tak dużym mieście jak Kraków. Dlatego też ciężko jest nam, jeśli tracimy zęby w wyniku wypadku, choroby czy innego ciężkiego zdarzenia losowego. Nasz uśmiech nie prezentuje się najlepiej, a do tego w opinii społecznej po prostu nie dbaliśmy o zęby. W jaki sposób możemy naprawić nasz uśmiech?

Konwencjonalne metody i ich wady

Oczywiście można skorzystać z różnego rodzaju dość typowych metod. Należą do nich tutaj różne korony, protezy itp. Ich zaletą na pewno jest niska cena, niemniej jednak praktycznie na tym zalety takich metod się kończą.

Konwencjonalne metody naprawy ubytków w uzębieniu niestety nie są dość praktyczne. Przede wszystkim takie sztuczne zęby dość słabo imitują naturalne – różnią się od nich barwą, nie pozwalają na normalne gryzienie, przeżuwanie. Standardowe protezy ponadto należy wyjmować na noc, co od razu kojarzy nam się ze starością. Czy zatem istnieją inne możliwości?

Implanty Kraków – najlepsza metoda!

Oczywiście, że tak, a na pierwsze miejsce wysuwają się tutaj implanty zębów Kraków. Czym one takim szczególnym się wyróżniają? Przede wszystkim bardzo wysokim stopniem funkcjonalności oraz odpornością. Może nie przegryziemy już skorupki orzecha, niemniej jednak implanty Kraków umożliwiają normalne spożywanie pokarmów oraz gryzienie nawet bardzo twardych elementów dań.

To jednak jeszcze nie wszystko. Warto bowiem wspomnieć o tym, że implanty zębów Kraków także bardzo ładnie się prezentują, wypełniając lukę w uzębieniu oraz modelując odpowiednio rysy twarzy. Ich barwa zaś w pełni dostosowana jest do koloru pozostałych zębów.

Proteza na implantach cena Kraków – na większe ubytki

Co jednak zrobić, kiedy doszło do utraty kilku zębów albo nawet całego uzębienia? Przecież nie będziemy wówczas wstawiać pojedynczych implantów zębów – byłoby to rozwiązanie bardzo kosztowne i dość długotrwałe.

Dlatego wówczas warto pomyśleć o protezie na implantach. Jakie są jej zalety? W przeciwieństwie do zwykłej protezy nie trzeba jej zdejmować na noc, co już stanowi bardzo duże udogodnienie. To jednak jeszcze nie wszystko. Dodatkowo bowiem proteza ta jest w pełni funkcjonalna, wygodna, umożliwia spożywanie każdego pokarmu. Warto jeszcze dodać, że dzisiejsze protezy na implantach wyglądają także praktycznie tak samo, jak normalne zęby – trudno je odróżnić. Oczywiście jednak proteza na implantach cena Kraków jest wyższa niż zwykłej protezy.