Skip to content Skip to footer

Przez stopy do serca

Chińska medycyna naturalna jest zanana i szeroko praktykowana na całym świecie. Refleksologia, akupresura, akupunktura, ziołolecznictwo. Filozofia medycyny chińskiej opiera się na przekonaniu, że za wszelkie dolegliwości, z którymi mierzy się organizm, odpowiedzialne jest zaburzenie naturalnego wewnętrznego balansu i to od jego przywrócenia zależy dalszy stan zdrowia człowieka. Przez lata medycy dalekiego wschodu zgłębiali swoją wiedzę, czerpiąc z dobrodziejstw natury, które dziś rozpowszechnione zostały na cały świat.

Przede wszystkim detoks

Ogromną popularnością cieszą się różnego rodzaju produkty detoksykujące. Po oczyszczające organizm pigułki i napary sięgają ludzie z tak zwanych krajów wysokorozwiniętych, w których poziom codziennego stresu jest wyjątkowo zauważalny i nie pozostaje obojętny na samopoczucie człowieka, które, podążając za filozofią chińskiego lecznictwa, jest uwarunkowane stanem naszej fizycznej powłoki. Dlatego też tak istotne jest utrzymywanie równowagi pomiędzy tworzącymi organizm ludzki substancjami i eliminowanie zgubnych dla jego świadomości toksyn.

Plastry oczyszczające z toksyn

Zastanawiać może, dlaczego produkty detoksykujące takie jak plastry oczyszczające są przeznaczone do stosowania na podeszwach stóp. Odpowiedzi szukać oczywiście należy w przekonaniach zawierających się w dalekowschodniej filozofii, która niejednokrotnie wskazuje na istotną rolę stóp jako kanału pozwalającego wszelkim zanieczyszczeniom na opuszczenie organizmu człowieka. Chyba najbardziej obrazowe przedstawienie tego założenia stanowi wspomniana wcześniej akupresura bazująca na przekonaniu, iż konkretny punkt na stopie odpowiada konkretnemu organowi w naszym ciele i przez jego uciskanie możemy w nieinwazyjny sposób oddziaływać na cały ludzki organizm. Plastry oczyszczające z toksyn również traktują stopy jako drogę wyjściową dla szkodliwych substancji z ciała, jednak jest to zabieg jeszcze mniej inwazyjny od akupresury. Cały rytuał polega na przyklejeniu oczyszczających plastrów do stóp zaraz przed snem. Zawarte w nich naturalne substancje oddziałują na krążącą w organizmie krew i wyłapują z niej wszelkie niekorzystne dla zdrowia składniki.

Przez stopy do duszy

Osoby, które na własnych stopach doświadczyły działania plastrów detoksykujących, zgodnie twierdzą, że wraz z zanikaniem na powierzchni plastrów ciemnego osadu czuły one przyrost sił witalnych a wszelkie nękające je dolegliwości, takie jak bóle głowy, bezsenność, osłabienie czy nawet depresja znikały bezpowrotnie.