Skip to content Skip to footer

Odzież nowa a odzież używana

Zakupy w sklepach z odzieżą używaną bywają traktowane bardzo różnie przez społeczeństwo. Niektórzy są fanami takich zakupów, inni z kolei podchodzą do tego bardzo sceptycznie. Jakie obawy można mieć w związku z używanymi ubraniami?

Kontrowersje dotyczące odzieży używanej

Bardzo wiele osób podkreśla, że nabywanie używanej bielizny czy też butów nie jest dobrym posunięciem. Tego typu rozwiązania pomagają oczywiście w oszczędnościach, mogą jednak negatywnie wpłynąć na zdrowie. Eksperci nie zalecają szczególnie zakupu używanych butów dla dzieci, których stopy dopiero się rozwijają. Używanie butów po innym dziecku może negatywnie wpłynąć na wiele aspektów tego rozwoju.

Jeśli chodzi o bieliznę czy też strój kąpielowy należy zwrócić uwagę na dwa aspekty. Po pierwsze pojawia się wątpliwość, czy na pewno poprzez pranie i czyszczenie da się usunąć wszystkie drobnoustroje, które mogą mieć kontakt z bardzo intymnymi częściami ciała człowieka.

Ile można zaoszczędzić?

Odzież używana to świetny sposób na oszczędzanie. Kupując w sklepie z używaną odzieżą można naprawdę sporo zaoszczędzić. Dzięki temu domowy budżet może prezentować się znacznie lepiej. Wystarczy wyobrazić sobie, że nowa zimowa kurtka może kosztować w sklepie nawet kilkaset złotych. Tymczasem używaną można kupić za ułamek tej kwoty. Zimowe kurtki w tak zwanych second-handach to koszt na przykład 10 czy 20 złotych. Pozwala to na naprawdę duże oszczędności.

Warto wybierać takie rozwiązania, które przyniosą ulgę dla domowego budżetu. Oprócz używanej odzieży można także kupić wiele innych używanych przedmiotów. Mogą to być na przykład sprzęty AGD czy RTV. Podczas rocznego podsumowania budżetu może okazać się, że te decyzje były kluczowe.

Wyprzedaż szafy

Odzież używana może być kupowana zarówno w second-handach czyli specjalnych sklepach z używaną odzieżą, jak też na przykład w internecie. W internecie znajduje się przecież sporo miejsc, gdzie można nabyć tego typu rzeczy. Ludzie wyprzedają swoje szafy.

Bardzo często organizowane są w różnych miastach także specjalne spotkania, na których ludzie wymieniają się ubraniami, z których już nie korzystają. To też świetny sposób na pozyskanie nowych ubrań praktycznie bez żadnych kosztów. Ewentualnie trzeba zapłacić za bilet żeby na to wydarzenie dojechać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.