Skip to content Skip to footer

Opakowania jednorazowe z nadrukiem – zalety i wady

Wiele firm z branży spożywczej korzysta z jednorazowych opakowań, które oprócz estetycznej formy są także świetnymi nośnikami reklamowymi. Pudełka z logo na stałe wpisały się w działalność gastronomiczną, cateringową, cukierniczą oraz wiele innych, które dostarczają swoim klientom wyporcjowane produkty.

Jakie opakowania z nadrukiem są obecnie najchętniej wykorzystywane?

Opakowania jednorazowe z nadrukiem to najczęściej pudełka i kartoniki wykonane z kartonu, posiadające różnego rodzaju zamknięcia. Twarda i odporna struktura papieru, z którego produkuje się takie opakowania doskonale sprawdza się w kontakcie z gorącymi i zimnymi daniami kulinarnymi, z wyrobami cukierniczymi i innymi wrażliwymi produktami.

Przedsiębiorca może u producentów zamówić konkretny rodzaj pudełka, które będzie posiadało firmowy nadruk, na przykład logo, co sprawi, że oprócz funkcji czysto transportowych, opakowania jednorazowe z nadrukiem będą jednocześnie pełnić funkcje marketingowe.

Jakie zalety i wady można przypisać tego rodzaju opakowaniom?

Opakowania z nadrukiem praktycznie nie posiadają żadnych wad, za to zalet można wymienić kilka. Dlatego mają od lat swoją mocną pozycję na rynku opakowań detalicznych i przedsiębiorcy bardzo chętnie z nich korzystają. Niewątpliwie na pierwsze miejsce wybija się niewielka cena, a także doskonałe parametry użytkowe, co sprawia, że pudełka z logo są obecne praktycznie w każdej firmie.

Opakowania jednorazowe wykonane z kartonu są odporne na wilgoć, długo utrzymują temperaturę dań, a także chronią przed zniekształceniem i zniszczeniem struktury produktu. Dlatego tak chętnie pakuje się w nie całe dania kulinarne, delikatne wyroby cukiernicze i piekarnicze, ale także kwiaty i inne rośliny.

Jaki wpływ na ekologię mają opakowania kartonowe?

Firmy, które używają tego rodzaju opakowań do transportu swoich produktów nie tylko odnoszą wymierne korzyści z ich stosowania, ale także przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego. Pudełka do przewozu produktów wykonane z papieru po prostu są bardziej przyjazne dla otoczenia niż plastikowe odpowiedniki, które coraz powszechniej zaśmiecają naszą planetę i bardzo długo się rozkładają, zagrażając roślinom i zwierzętom.