Skip to content Skip to footer

Przeszczep włosów – szansa na poprawę wizerunku

W dzisiejszych czasach jesteśmy bardzo często oceniani przez pryzmat wyglądu. Ładna figura, dobre ciuchy, zdrowa cera. Włosy również są ważnym elementem wizerunku. Co zrobić, gdy fryzura odbiega od ideału?

Przeszczep włosów – kiedy warto skorzystać z zabiegu?

Przeszczep włosów Katowice to zabieg, który jest bardzo pomocny, gdy pojawia się problem nadmiernego wypadania włosów. Powszechnie uważa się, że jest to problem mężczyzn. Nie jest to jednak prawdą. Łysienie dotyczy tak samo mężczyzn, jak i kobiet.

Przyczyny nadmiernego wypadania włosów mogą być bardzo różnorodne. Wiek, niewłaściwe kosmetyki, urazy, zaburzenia hormonalne czy przebyte choroby oraz sposób ich leczenia to wszystko wpływa na kondycję włosów.

Przeszczepianie włosów to zabieg, któremu warto się poddać, gdy pacjent zaczyna odczuwać dyskomfort z powodu ilości traconych włosów. Treski czy peruki to nie jedyne rozwiązanie, by odzyskać piękną fryzurę.

Jak wykonuje się transplantacje włosów?

Klinika włosów oferuje zabieg zabieg, w trakcie którego pacjent nie odczuwa bólu dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego. W trakcie jednego zabiegu lekarz może przeszczepić do 2 tysięcy mieszków włosowych.

Warto wiedzieć, że przeszczepianie włosów nie przynosi natychmiastowych skutków. Mieszki włosowe, które zostały przeszczepione obumierają po 7-14 dniach. Po 2-3 miesiącach na ich miejscu pojawiają się nowe włosy. I to właśnie one pozostaną już u pacjenta na zawsze.

Przeszczep włosów Katowice to zabieg, który wymaga od lekarza dużego doświadczenia. Polega on na takim rozmieszczeniu mieszków włosowych, by fryzura wyglądała naturalnie. Trzeba pamiętać, że efekty zabiegu będą widoczne również za kilkanaście lat. Wtedy również włosy muszą wyglądać naturalnie.

Przeprowadzając przeszczepienie włosów lekarz star się jak najmniejsze kępki mieszków włosowych ułożyć w łagodną linię. Trzeba wiedzieć, że mieszki włosowe, które będą w dużych skupiskach będą wyglądały nienaturalnie. Mniejsze kępki sprawiają bardziej realistyczne wrażenie.

Przeszczep włosów Katowice to zabieg, z którego powinny skorzystać wszystkie te osoby, które nie czują się dobrze z fryzurą, którą mają. Transplantacja włosów szybko uzupełni braki i pozwoli cieszyć się nienagannym wyglądem. Warto pamiętać, że wizerunek wpływa również na nasze samopoczucie. Odzyskanie bujnej fryzury może być pierwszym krokiem do odzyskania poczucia wartości, poprawę nastroju i odzyskanie radości życia.