Skip to content Skip to footer

Produkcja tektury falistej

Tektura falista to niezwykle popularny materiał, który stosowany jest w handlu oraz gospodarce. Arkusze tekturowe są wyprodukowane z pulpy papierowej. Jest to materiał używany także do produkcji opakowań spożywczych oraz płatków śniadaniowych.

Czym jest tektura falista?

Niezwykle wytrzymałem materiałem jest tektura falista producent zadbał o jej jakość, dlatego idealnie sprawdza się w transporcie. Należy mieć na uwadze, że producent tektury falistej używa kilku warstw papieru. Z reguły wykorzystuje się trzy warstwy: warstwę środkową oraz dwie płaskie warstwy zewnętrzne. Konstrukcja wydaje się być bardzo prosta, ale producent tektury falistej zaprojektował to doskonale. Tektura falista jest niezwykle lekka i bardzo wytrzymała, dlatego doskonale zabezpiecza produkty. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że arkusze tekturowe są dość tanie, dlatego idealnie sprawdzają się w przemyśle. Nie ma obecnej bardziej trwałego materiału niż Tektura falista producent stosuje także rozwiązania bezpieczne dla środowiska naturalnego. Warto kupować produkty jedynie od sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy cieszą się dobrą opinią i od wielu lat działają na rynku. Z wyglądu tektura falista nie różni się wiele od tektury klasycznej. Z reguły jest brązowa, ale występuje także w innych wersjach kolorystycznych. Należy jednak mieć na uwadze, że może występować w różnych kształtach, rozmiarach oraz kolorach i jest to jej największa zaleta.

Zalety tektury falistej

Przy jej pomocy można stworzyć naprawdę złożoną konstrukcję i skomplikowany design. Producenci często oczekują, że ich opakowania będą miały niekonwencjonalne kształty, dlatego tektura falista sprawdza się w takiej sytuacji idealnie. Jest także bardzo elastyczna, dlatego można ją bardzo łatwo personalizować. Należy mieć na uwadze, że papier falisty został opatentowany w Anglii w 1856 roku. Początkowo służył do usztywniania cylindrów i wysokich kapeluszy. Dopiero kilkanaście lat później tektura falista została wykorzystana jako materiał opakowaniowy. Najpierw zabezpieczano lampy naftowe i butelki, a potem doszły inne rzeczy. Materiał tektury falistej składa się z kilku warstw. Do jej produkcji wykorzystywana jest między innymi makulatura oraz włókna drzewne. Materiał ulega pofalowaniu pod wpływem wysokiej temperatury, która panuje w specjalnych cylindrach. Później przychodzi proces klejenia, który także powinien odbywać się w odpowiednio dobranej temperaturze, która jest ustalona wcześniej.