Skip to content Skip to footer

Nowoczesne kabiny prysznicowe

W trakcie trwania każdego remontu trzeba podjąć wiele decyzji, które będą miały bezpośredni wpływ na wygodę i funkcjonalność pomieszczeń. Tak samo jest w przypadku remontu łazienki. Z jednej strony powinna się ona prezentować atrakcyjnie, a z drugiej bardzo ważna jest praktyczność w codziennym użytkowaniu.

Nowoczesne rozwiązania

Na szczęście na rynku ciągle dostępnych jest coraz więcej nowoczesnych rozwiązań, dzięki czemu można wybrać praktyczną i dopasowaną do własnych upodobań kabinę prysznicową. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na montaż kabiny typu walk-in, która staje się wyznaczoną strefą natryskową. Takie rozwiązanie sprawdza się bardzo dobrze zarówno w mniejszych, jak i przestronnych łazienkach.

Kabina walk-in wygląda bardzo nowocześnie, a także jest wyjątkowo łatwa u utrzymaniu w czystości. Najczęściej odgradza ją od pozostałej przestrzeni ścianka prysznicowa z drzwiami, dzięki której pozostała część łazienki jest chroniona przed zachlapaniem.

Ścianka prysznicowa z drzwiami

Tego typu ścianki prysznicowe są bardzo łatwe w montażu, a dodatkowo są przystosowane do eksploatacji przez długi czas i bez większego wysiłku można je utrzymać w czystości. Dzięki dostępności szerokiej gamy rozmiarów i stylów wykończenia można je z łatwością dopasować do własnego mieszkania.

Do wykonania ścianki prysznicowej z drzwiami zazwyczaj używa się szkła hartowanego, które jest dostępne w wersji przezroczystej, mlecznej, matowej, a często również grafitowej. Drugi aspekt, który pozwoli na dopasowanie takiej kabiny do potrzeb to sposób otwierania drzwi. Najczęściej drzwi otwierane są na zewnątrz lub stosuje się drzwi przesuwne.

Ścianka prysznicowa z drzwiami – gdzie można zamontować?

Ścianka prysznicowa z drzwiami sprawdzi się praktycznie w każdej łazience, wystarczy dobrać właściwy model oraz rozmiar. Mogą być one zamontowane zarówno w rogu, jak i przy jednej ze ścian. Należy jedynie pamiętać, że w przypadku kabin bez brodzika niezbędne jest zapewnienie odpowiedniego odpływ wody.