Skip to content Skip to footer

Do czego przyda się pianka w rolce?

W domu potrzebne są różne rzeczy. Nigdy nie wiemy, kiedy wykorzystamy produkt, który leży sobie gdzieś na półce w garażu lub piwnicy. Jedną z takich rzeczy jest właśnie pianka w rolce. Ma ona doskonałe właściwości izolujące oraz ochronne, dlatego jest bardzo często stosowana wtedy, gdy chcemy dobrze zapakować paczkę. Poniżej garść informacji na temat tego, do czego jeszcze przyda się pianka w rolce.

Pianka polietylenowa 5mm do pakowania

Pierwsze podstawowe zastosowanie rzeczy, jaką jest Pianka w rolce związane jest z pakowaniem przesyłek. Osoby, które bardzo często zajmują się wysyłką przedmiotów kruchych i delikatnych, które muszą być wyjątkowo chronione, bez wątpienia mają w domu lub w firmie większy zapas pianki w rolce. Sprawdza się ona wtedy perfekcyjnie, ponieważ łatwo dopasować ją na przykład do kształtu pudełka, jak też do przedmiotu, który musi być chroniony. Można dosłownie owinąć rzecz pianką, co doskonale zabezpieczają przed działaniem wilgoci, wody, a także uszkodzeń mechanicznych. Jeśli chce się mieć pewność, że delikatny produkt jest zapakowany tak, że nie ulegnie zniszczeniu, pianka będzie najlepsza do tego celu.

Pianka w rolce na budowie

Taka pianka przydaje się również podczas różnego rodzaju prac remontowych. Jest bardzo często wykorzystywana na przykład wtedy, gdy robi się remont podłogi lub kładzie się nową podłogę. Idealnie nadaje się do położenia pod deski lub panele. Jest prosta w montażu, a jednocześnie ma doskonałe właściwości izolacyjne. Poza tym tłumi też dźwięki, dlatego stosuje się ją również do wyciszania.

Gdzie kupić piankę?

Pianka polietylenowa 5mm to produkt, który można kupić w wielu różnych miejscach. Można również znaleźć piankę, która ma większą grubość. W zależności od tego, do czego się ją wykorzysta, potrzebne mogą być różne produkty. Tego typu pianki najczęściej dostępne są we wszystkich popularnych marketach budowlanych. Można też kupić ją taniej po prostu w internecie. Nawet jeżeli nie planuje się prac remontowych, dobrze mieć przynajmniej jedną lub dwie rolki w domu. Przyda się ona do pakowania, ochrony różnych produktów, nawet podczas transportu samochodem. To niezawodna rzecz, po którą sięga się w różnych sytuacjach.