Skip to content Skip to footer

Powiększanie biustu – dlaczego warto?

Powiększanie piersi jest zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej. Ma on za zadanie zmienić kształt biustu kobiety – powiększyć go, w zależności od jej aktualnych potrzeb oraz pragnień. Jest to zabieg, który w Polsce jest coraz bardziej popularny. Kobiety decydują się na niego, ponieważ chcą czuć się lepiej w swoim ciele.

Może być to zarówno naturalne, delikatne powiększenie piersi, jak i zabieg, który powiększy nasz biust nawet o parę rozmiarów. Wszystko zależy również od tego, na jaki rodzaj implantów zdecyduje się dana pacjentka.

Konsultacje lekarskie przed zabiegiem powiększania piersi

Pierwszym etapem jest rozmowa z lekarzem, który między innymi oceni nasz stan zdrowia oraz budowę ciała. Później przedstawiane są oczekiwania pacjentek, co do operacji biustu – czy ma być to mniejszy, czy większy zabieg.

Obecnie w Polsce oferowane są dwa rodzaje implantów. Są one wypełnione specjalnym żelem. Są to implanty anatomiczne, które swoim kształtem są niezwykle podobne do naturalnych, kobiecych piersi. Ten rodzaj implantów zazwyczaj wybierany jest przez kobiety, którym nie zależy na sporej zmianie rozmiaru biustu, lecz jedynie na drobnych, niemalże „kosmetycznych” poprawkach.
Za to pacjentki, które decydują się na implanty okrągłe, marzą o piersiach idealnie krągłych. Swoim kształtem przypominają one piłeczki.

Zabieg powiększania piersi trwa około godziny. Pacjentka, w zależności od swoich indywidualnych potrzeb może spędzić w szpitalu dobę lub wcześniej wypisać się do wyjścia do domu.
Przez około tydzień powinna nosić specjalny opatrunek, który musi być systematycznie zmieniany.
Niezwykle ważne jest również zaopatrzenie się w biustonosz sportowy, który ułatwi nam funkcjonowanie w dniach po zabiegu, kiedy może dokuczać nam ból w okolicach klatki piersiowej.
Istotne jest również, aby pacjentka po przebytym zabiegu także regularnie pojawiała się na kontroli lekarskiej.
Po paru tygodniach kończy się rekonwalescencja, a pacjentka dochodzi do siebie i może cieszyć się swoim nowym, wymarzonym rozmiarem biustu.

Zapraszam na powiększanie piersi w Krakoweie.