Skip to content Skip to footer

Pościel jako doskonały upominek na przykład z okazji ślubu

Piękne komplety pościeli to zawsze bardzo dobry pomysł na upominek na przykład z okazji ślubu. Domowe tekstylia zawsze cieszą się dużym uznaniem, w końcu w każdym domu potrzebny jest więcej niż jeden komplet pościeli, ręczników czy obrusów. Wybierając pościel jako prezent, dobrze jest kierować się bądź to znajomością gustu osób, którym chcemy podarować ten prezent, bądź też po prostu ponadczasowym designem.

Komplet pościeli 140×200

Pierwsza ważna kwestia to sam wybór rozmiaru pościeli. Z pewnością najbardziej popularny rozmiar to komplet pościeli 140×200, który dedykowany jest na przeciętne łóżka. Oczywiście jeżeli ktoś wybiera łóżko o rozmiarze king size, potrzebna wtedy będzie dużo większa pościel, na przykład taka o wymiarach 200×200. Dobrze jest zatem wcześniej zasięgnąć odrobinę informacji i po prostu zapytać o rozmiar łóżka, kołdry oraz poduszek. W ten sposób uda się uniknąć błędów podczas zakupów.

Jakie komplety pościeli na ślub

Jeśli wybór rozmiaru nie stanowi już trudności, kolejnym krokiem będzie wybór odpowiedniego kompletu. Współczesne komplety pościeli naprawdę potrafią zachwycić, zarówno samą tkaniną (doskonałej jakości len naturalnie barwiony, doskonałej jakości bawełna satynowa czy perkalowa), wzorem, jak też precyzją wykonania. Kupując komuś pościel na prezent, absolutnie należy postawić na komplet naprawdę dobrej jakości. O jakości pościeli decyduje natomiast właśnie tkanina, dlatego tutaj nie należy iść na kompromisy i zawsze kupować tylko rzeczy z najwyższej półki cenowej. Tylko wtedy można mówić o naprawdę eleganckiej pościeli, która będzie doskonałym pomysłem na prezent na taką uroczystość jak ślub.

Jaki wzór pościeli na prezent

Kolejna ważna kwestia to sam wzór pościeli na prezent. Tutaj można zdecydować się na przykład na klasykę i postawić na piękną haftowaną białą pościel, która zawsze jest dobrym tropem. W ostatnich latach zresztą zauważa się coraz większe zainteresowanie właśnie taką klasyczną pościelą. Jeszcze można wybrać również model jednokolorowy w jakiejś innej tonacji, elegancka pościel to nie tylko ta biała. Lepiej zrezygnować z intensywnych i pstrokatych wzorów na rzecz czegoś bardziej delikatnego. Polecane motywy to na przykład drobny wzór kwiatowy, zawsze eleganckie drobne paseczki i prążki. Nie do końca eleganckim wzorem będą różnego rodzaju printy geometryczne – mogą być one naprawdę bardzo ładne, jednak nie nadają się jeżeli chodzi o pościel będącą prezentem ślubnym.