Skip to content Skip to footer

Film – idealne podziękowanie dla rodziców

Istnieją różne formy podziękowań dla rodziców. Niektóre z nich są bardziej prozaiczne, a inne – niezwykle wzruszające. Do tej drugiej grupy należy bezwzględnie zaliczyć różnego rodzaju materiały wideo. Mowa tu oczywiście o filmach, w których znalazły się dawne nagrania z dzieciństwa i różnego rodzaju zdjęcia.

Jak to zrobić?

Podziękowanie dla rodziców w formie materiału wideo można bardzo łatwo wykonać dzięki… prostym narzędziom do obróbki filmowej. Wystarczy połączyć ze sobą kilka różnych kadrów, zmontować je (ewentualnie poddać dodatkowej obróbce) a następnie – za pomocą wzruszających przejść – stworzyć odrębny i niezwykle wzruszający materiał.

To może zrobić każdy! Co więcej – jeśli jego twórcy zależy na stworzeniu pliku, który można odtworzyć na każdej platformie sprzętowej, wystarczy przekonwertować go do formatu .avi, który jest odtwarzany nie tylko na urządzeniach stacjonarnych (np. kina domowe), ale też na zdecydowanej większości smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych.

Przebieg materiału

Film warto rozpocząć od… najdalszych wspomnień, które zarejestrowane są może nie tyle w materiałach wideo, ale na przeróżnych zdjęciach. Film można podzielić na kilka segmentów, w których pierwszy będzie dotyczył najdawniejszych, zamierzchłych wręcz zdarzeń, utrwalonych na zdjęciach przekonwertowanych do standardu .jpg.

Co dalej? Kolejną etapem filmu będą zdarzenia późniejsze, takie jak chrzciny, Pierwsza Komunia, ślub, wesele i wiele innych wydarzeń, wyjątkowych dla danej rodziny. Warto przy tym podkreślić, że kluczowym „zwornikiem” całego materiału, byłoby stwierdzenie, że „tego wszystkiego nie byłoby bez Was”.

Wszystko zaczyna się od… miłości!

Podziękowanie dla rodziców w formie wideo powinno rozpocząć się od tego niezwykłego wydarzenia, jakim był… ich ślub. Wszak wszystko zaczyna się od miłości, prawda? To właśnie jej „owocem” jest istnienie całej rodziny i wszystkie wydarzenia, które są z nią związane. W materiale można też umieścić kilka wypowiedzi ich dzieci i ewentualnie wnuków. Taki prezent z pewnością będzie bardzo wzruszający.

Podziękowania dla rodziców w formie materiału wideo, to doskonała propozycja dla wszystkich osób, które planują wspólne życie. Nie jest bowiem tajemnicą, że w trakcie wesela, podziękowania są jednym z obowiązkowych punktów. Może więc warto w ten sposób je zorganizować?

Podziękowanie dla rodziców dostępne są w ofercie Grawernia.pl.