Skip to content Skip to footer

Naleśnikarki – prosty sposób na udane naleśniki!

Uwielbiasz naleśniki? A może chcesz sprzedawać je w swojej restauracji? W takim przypadku warto pomyśleć o zakupieniu odpowiedniego sprzętu – naleśnikarki!

Naleśniki to prosta potraw przyrządzana z użyciem mąki, mleka, jajek oraz innych dodatków. Do przygotowania naleśników można wykorzystać patelnię, ale w sprzedaży znajdziemy także specjalne urządzenia, które ułatwiają ich idealne wysmażenie – to naleśnikarki.

Czym dokładnie wyróżniają się tego typu urządzenia? Jakie są główne zalety i wady sprzętu gastronomicznego tego typu? Sprawdź teraz najważniejsze informacje o tym sprzęcie!

Czym jest naleśnikarka?

Urządzenie takie, jak naleśnikarka, pozwala na przygotowanie idealnych naleśników. Dzięki swojej specjalnej konstrukcji urządzenie to minimalizuje ryzyko spalenia naleśników.

Specjalna płyta naleśnikarki podgrzewa się równomiernie, dlatego też naleśniki są dobrze wysmażone w każdym miejscu. Nieprzywierająca powłoka zapobiega przylepianiu się naleśników oraz ułatwia ich ściąganie po zakończeniu smażenia.

Budowa naleśnikarki:
• płyta – przeznaczona do umieszczenia na niej ciasta, może być wykończona nieprzywierającą powłoką
• zasilanie – najczęściej naleśnikarki wyposażone są elektryczne podzespoły, dlatego wystarczy połączyć je do prądu, aby zaczęły działać
• regulator temperatury – pozwala na wybór optymalnej temperatury do przygotowania naleśników
• diody – informują o stanie pracy urządzenia, w tym także o osiągnięciu odpowiedniej temperatury

Naleśnikarki – zalety i wady

Urządzenia takie, jak naleśnikarki mają wiele zalet, ale warto zaznaczyć, że mają one też kilka wad, o których warto wiedzieć.

Głównym plusem zakupu urządzenia do naleśników jest możliwość przygotowywania idealnych dań tego typu. Duża, równomiernie rozgrzewająca się i nieprzywierająca płyta pozwala na przygotowanie pysznych naleśników za każdym razem. Sprzęt ten także jest łatwy w użytkowaniu i mobilny – wystarczy tylko podłączyć go do gniazdka prądu.

Najważniejszą wadą naleśnikarki jest z kolei jej cena. Urządzenie to kosztuje od koło 70 złotych do nawet ponad 1000 złotych za bardziej profesjonalny sprzęt. W związku z tym sprzęt ten będzie najlepszy dla osób, które często robią naleśniki, w tym także dla zakładów gastronomicznych.

Naleśnikarki dostępne są w ofercie Gastroprodukt.pl