Skip to content Skip to footer

Różne pędzle do różnych produktów

Znawcy tematu pędzli do makijażu doskonale wiedzą to, że każdy produkt powinno nakładać się innego typu pędzlem, dlatego też ich wybór niejednokrotnie budzi wątpliwości pośród pań, które chcą skomponować swój idealny zestaw.

Prosty, podstawowy zestaw pędzli

Wszyscy, którzy lubią się malować lub też wykonują profesjonalne makijaże zalecają, by swoją kosmetyczkę uzupełnij o pięć podstawowych pędzelków. Właśnie dzięki takiemu zestawowi będzie możliwe precyzyjne aplikowanie kosmetyków, a także dobre roztarcie cieni i sprawienie, że makijaż będzie doskonale trzymał się na skórze.

Niezastąpiony pędzel do makijażu oczu

Jednym z najczęściej kupowanych pędzli jest ten do nakładania cieni do powiek. Jeżeli wybierzemy dobrej jakości pędzel wówczas cienie będą długo trzymać się na powiece, a z produktów wyciągniemy ich najlepszy odcień. Do nakładania cieni zarówno tych prasowanych, jak i sypkich doskonale sprawdzi się spłaszczony pędzelek w kształcie małego języczka. To właśnie dzięki takiemu produktowi łatwo można nabrać większą ilość cienia lub też rozprowadzić go tylko w jednym miejscu, na przykład w zewnętrznych kącikach oczu. Mały, płaski pędzelek świetnie sprawdzi się podczas nakładania neutralnego cienia na całą powiekę, a także do nakładania błyszczących cieni na środkową, wypukłą część oka.

Pędzel do pudru sypkiego

Pędzle do makijażu są kluczowe do nakładania wybranych produktów, z tego też względu warto zakupić pędzel do pudru sypkiego. Makijaż wykonany za pomocą takiego pędzla będzie się dłużej trzymał, zaś sam puder będzie miał lepsze wykończenie. Pędzel do pudru powinien być gęsty i bardzo miękki, nie może też wypadać z niego włosie. Zwykle pędzle do makijażu, a konkretnie do pudru sypkiego są rozłożyste i płaskie. Kupując tego typu pędzel koniecznie też trzeba zwrócić uwagę na rączkę, która powinna być wygodna i nie ślizgać się w dłoni.

Pędzel do podkładu

Wszystkie panie, które używają płynnych podkładów powinny zaopatrzyć się w pędzel do podkładu. Tu doskonale sprawdzi się pędzel ze sztucznego włosia, a co więcej powinien być on płaski, niewielkiej wielkości i dobrej jakości. Tylko wtedy pędzel nie będzie robił smug, zaś nanoszony nim produkt doskonale stopi się ze skórą.

Pędzle do makijażu kupisz na Kosmetykizameryki.pl