Skip to content Skip to footer

Najpopularniejsze formy marketingu internetowego

Marketing internetowy (lub po prostu e-marketing) to dziedzina, bez której trudno dziś wyobrazić sobie promowanie usług czy produktów. Niemal każda firma w mniejszym lub większym stopniu korzysta z sieci, aby zareklamować swoją działalność. Oto kilka popularnych form tego rozwiązania.

Google Ads

Nie ma chyba specjalisty e-marketingu, który nie korzystałby z usługi Google Ads. Najpopularniejsza z wyszukiwarek posiada opcję, dzięki której możliwa jest skuteczna i sprawna reklama internetowa. Google Ads (dawniej znane jako Adwords) to spore możliwości prowadzenia kampanii promocyjnych online. Narzędzie to pozwala na umieszczanie banerów i linków zarówno w wynikach wyszukiwania Google, jak i na innych stronach, wchodzących do sieci partnerskiej. Tego rodzaju marketing internetowy cieszy się stałym zainteresowaniem z uwagi na szerokie możliwości zwiększania zasięgów i widoczności w sieci.

Pozycjonowanie

Bez wątpienia każdy e-marketing musi brać pod uwagę SEO. Optymalizacja i pozycjonowanie witryn www to dziś podstawa działań zmierzających do wzrostu popularności wśród klientów i konsumentów. Na czym polega tego typu marketing internetowy? Przede wszystkim chodzi tu o dostosowanie zawartości strony www, aby w rezultacie zdobywała jak najwyższe pozycje w wynikach Google. Internauta szukający czegoś w sieci nie lubi bowiem zaglądać do dalekich propozycji – zwykle skupia się na pierwszych 4-5 wyświetlonych adresach. Pozycjonowanie sprawia, że dana witryna staje się widoczna i częściej odwiedzana, a promowane na niej usługi zyskują nowych nabywców.

E-mail marketing

Reklama internetowa nikogo dziś nie dziwi. Użytkownik sieci trafia na nią na portalach i stronach www, w wyszukiwarce, sklepach online, mediach społecznościowych, ale również we własnej skrzynce pocztowej. Wykorzystanie maili do kontaktu z klientem i promowania własnego biznesu jest czymś powszechnym, choć trzeba pamiętać, że taki marketing internetowy wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Konieczne jest tu m.in. dokonywanie szczegółowych analiz oraz stworzenie trafnej treści, która przyciągnie uwagę konkretnego odbiorcy, skłaniając go w efekcie do skorzystania z oferty danej firmy. Niewłaściwe działanie może z kolei dać odwrotny rezultat, czyli zniechęcić klienta do marki lub produktu. Na pewno dużą zaletą e-mail marketingu jest niski koszt promocji biznesu w sieci.