Skip to content Skip to footer

Komercyjne budowle w Katowicach

Główną cechą nieruchomości komercyjnych jest fakt, że są to nieruchomości niemieszkalne. Katowice to bardzo atrakcyjne miejsce na tego rodzaju nieruchomości. Jest to ogromna aglomeracja, dająca wielkie szanse rozwoju, znajdująca się w specjalnej strefie ekonomicznej. Z tego też powodu istnieje tam wiele nieruchomości typu komercyjnego.

Dobry wybór

Nieruchomości komercyjne w Katowicach powodują, że wiele osób rozpoczyna tam swoją działalność gospodarczą. Ogromny wybór lokali komercyjnych oferowanych do wynajmu i do sprzedaży sprzyja ogólnemu rozwojowi. Nieruchomości rozlokowane są w samym centrum Katowic jak i na ich obrzeżach. To właśnie w ego rodzaju nieruchomościach powstają sklepy, butiki, salony fryzjerskie, gabinety kosmetyczne czy puby lub kawiarnie i restauracje. Największą popularnością cieszą się nieruchomości komercyjne w Katowicach ulokowane w samym centrum aglomeracji lub umiejscowione w jej największych i najatrakcyjniejszych dzielnicach.

Ogromny popyt

W Katowicach wciąż rośnie zapotrzebowanie na nieruchomości komercyjne. Miasto przeżywa swój ogromny rozwój, wiele osób zakłada tam małe firmy i poszukuje lokali komercyjnych, zlokalizowanych w jak najlepszych miejscach Katowic.Ponadto wiele osób skupuje także nieruchomości komercyjne by je potem wynajmować i czerpać z wynajmu zyski.

Dlaczego Katowice?

Polska w ostatnich czasach stała się gospodarzem wielu imprez międzynarodowych. To tutaj spotykają się międzynarodowi inwestorzy, mają miejsce międzynarodowe targi i różnego rodzaju kongresy i konferencje. Tak jakoś się dzieje, że większość tych wszystkich wydarzeń ma miejsce na Śląsku a w szczególności w Katowicach. Znacznie rozwija się turystyka biznesowa i osoby przyjeżdżające do Katowic zaczynają postrzegać ogromny potencjał w tej aglomeracji. To wszystko przyczynia się do faktu, że i zagraniczni biznesmeni chcą otworzyć swoje firmy w naszym kraju. Przez to katowickie nieruchomości komercyjne stają się atrakcyjne także dla zagranicznych gości. Poszukują oni ciekawych i atrakcyjnych nieruchomości dla swojej działalności. Katowice dzięki temu zyskują i przez to popyt na nieruchomości komercyjne wciąż rośnie. Nieruchomości tego typu wciąż przybywa, a te z drugiej ręki, które oferowane są pod wynajem też zyskują na swojej atrakcyjności. Aglomeracja katowicka rozwija się i staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla inwestorów i dla turystów, przez co również znacznie zmniejszył się tam stopień bezrobocia. Katowice to dzisiaj europejskie miasto.