Skip to content Skip to footer

Nadruk do celów reklamowych

Branża reklamowa bardzo chętnie korzysta z każdej okazji, aby promować dany produkt, czy tez markę. Sposobów na promowanie jest bardzo wiele, szczególnie w dzisiejszych, opartych o nowoczesne technologie czasach. Niezmiennie jednak bardzo dużą popularnością w marketingu cieszą się gadżety reklamowe. Najlepiej przy tym, aby były opatrzone specjalnym nadrukiem, którym najczęściej jest logotyp firmy lub inne hasło, bezpośrednio z nią się kojarzące.

Sublimacja – specjalna technika wykonywania nadruku

Czym byłaby branża reklamowa bez techniki druku? Gadżety reklamowe musiałyby być pozbawione nadruku, a billboardy plakatów. Bez techniki drukarskiej byłoby to niemożliwe. Praktycznie wszelkie materiały reklamowe opierają się o jej wykorzystywanie. Bez jej istnienia wiele z działań podejmowanych przez tą branżę nie miałoby racji bytu. Na szczęście takie ryzyko raczej się nie pojawi, a sama technika drukarska z roku na rok coraz bardziej się rozwija.

W przypadku branży reklamowej najczęściej wykorzystywany jest nadruk sublimacyjny. To specjalistyczne pojęcie wydaje się jeszcze bardziej skomplikowane po tym, jak spojrzy się na to, jak wygląda taki druk w praktyce. W istocie sublimacja druk ma bowiem jako jeden z elementów składowych tego procesu. Działanie maszyny drukarskiej polega tutaj bowiem na połączenie trzech rzeczy – wykonywania nadruku, działania ciśnienia oraz wysokiej temperatury. Dzięki takiej sekwencji czynności wykonywany druk ma wysoką jakość i jest trwały.

Nadruk sublimacyjny w różnym zastosowaniu

Sublimacja umożliwia zarówno nadruk na tkaninie, jak i na tworzywach sztucznych, czy też ceramice. Nie oznacza to jednakże, że na każdym z tych materiałów nadruki powstają w całkowicie identyczny sposób. Maszyna wykonująca nadruk sublimacyjny dostosowuje bowiem poszczególne parametry wykonywania nadruku do konkretnego materiału, operując zmianą parametrów ciśnienia i temperatury.

Nadruk na tkaninie wymaga bowiem nieco innych warunków, niż ma to miejsce w przypadku nadruku na przedmiocie wykonanym z tworzywa sztucznego. Inne są bowiem właściwości fizyczne obu tych materiałów. Dzięki temu, czym jest w swej istocie sublimacja druk jest możliwy w wielu sytuacjach, w których zwykłe maszyny drukarskie nie sprawdziłyby się. Branża reklamowa chętnie więc korzysta z tego typu usług.