Skip to content Skip to footer

Człowiek czworonogowi wilkiem

Niektóre osoby traktują psy bardzo instrumentalnie, to znaczy trzymają je, dopóki im się nie znudzą. Jednak psy to nie zabawki i nie powinno się igrać z ich uczuciami.

Jak ludzie pozbywają się psów?

Najbardziej humanitarny sposób to sprzedaż psów osobom, które je pokochają. Jednakże taki wariant jest najmniej spotykany. Po pierwsze dlatego, iż większość z nas woli wybrać mniej kosztowne i problematyczne rozwiązanie. Takowym jest z pewnością porzucenie czworonoga gdzieś pośrodku lasu lub zostawienie go w schronisku. Sprzedaż psów czy to dorosłych, czy szczeniaków wymaga od nas więcej wysiłku. Trzeba im przecież porobić aktualne badania czy szczepienia. Nierzadko w przypadku rasowych pupili wymagane są także papiery potwierdzające ich rodowód. To dość czasochłonny proces, toteż łatwiej pozbyć się zwierzaka, jak niepotrzebnego śmiecia. Przecież w schronisku na pewno będą mogli poświęcić mu więcej uwagi i nie będzie im zawadzał.

Jakie psy trafiają do schroniska?

W zasadzie w tym przybytku można napotkać psy wszystkich ras. Nie ma tu także znaczenia czy pupil miał swój dom i właściciela, czy od początku był bezdomny. Przy czym myśliwski pies jest w schronisku rzadkością. Zazwyczaj myśliwskie psy dokonują żywota u boku swojego pana lub odchodzą na zasłużoną emeryturę. Myśliwski pies z racji swojego wrodzonego talentu częściej trafia do kół łowiecki, policji lub służb celnych. Co do pozostałych ras to prym w schronisku wiodą przeważnie psy nierasowe, tak zwane kundelki. To one najczęściej padają ofiarą obojętności ze strony swoich właścicieli. Nie da się ich ani sprzedać, ani nauczyć nowych przydatnych sztuczek. więc najlepiej oddać je do przytułku.

Inne sposoby na wydanie psa z domu

Bardzo popularną metodą na usunięcie niechcianego psa z naszego najbliższego otoczenia są ogłoszenia internetowe. Wpisy typu oddam szczeniaki w dobre ręce, zdarzają się nagminnie. Większość niewdzięcznych właścicieli liczy, że komunikat oddam szczeniaki pod opiekę, zmiękczy czyjeś serce, a oni pozbędą się zwierzaków, nie musząc robić im przy tym żadnej fizycznej krzywdy. Metoda oddam szczeniaki w dobre ręce- ma jeszcze tę zaletę, że można przy okazji wyłudzić małą sumkę od potencjalnego miłośnika psów. Niby szczeniaki powinny być prezentem od serca, jednak co więksi cwaniacy próbują jeszcze nieco na nich zarobić. Chociaż jest to nieetyczne, jednak według prawa legalne.