Skip to content Skip to footer

Poranny przegląd wózka widłowego

Niektórzy menedżerowie pracujący w branży TSL potrafią liczyć sobie tysiące dolarów na minutę przestoju widlaka. Dokładnie tak, mowa tu o czasie liczonym w minutach. Umiejętność obsługi wózka widłowego to gwarancja wydajności, która, jak zresztą widać, jest bardzo ceniona w branży.

Priorytetem jest bezpieczeństwo

Po pierwsze, musimy skupić się na zapewnieniu bezpieczeństwa naszym pracownikom na stanowiskach i skupić się na niej. Wózki widłowe serwis mają wymagany na tyle często, że wystarcza, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowania na długi czas, chociaż robienie go częściej jest mile widzianym zjawiskiem. Wytyczne rządu dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy określone przez UDT wymagają, aby przeprowadzić taki przegląd co najmniej raz w roku.

Mimo to, wózki widłowe śląskie należy sprawdzać przed użyciem, operatorzy powinni wykonywać te proste czynności codziennie, gdyż te nie zabierają zbyt wiele czasu, a pomagają uniknąć zbędnych wypadków. Kontrole mogą wydawać się z pozoru głupie dla takiego operatora, ale w rzeczywistości 2 minuty na rzucenie okiem nikomu jeszcze nie zaszkodziło.

Co sprawdzać?

Sprawdzać poziom płynu hydraulicznego oraz bak. Niski poziom płynu to zwiększona awaryjność. Może to być na przykład nieprawidłowe palet. W skrajnych przypadkach może dojść do upadku pojemnika z wysokości kilku, a nawet kilkunastu metrów. Warto także mieć oko na uszkodzenia mechaniczne. Wynajem wózków widłowych Katowice lub na każdym innym rynku wiąże się z ryzykiem. Czasem jest to złośliwość pośrednika, a niekiedy zwykłe niedopatrzenie. Każdy dojrzały operator powinien potrafić ocenić stan urządzenia i wyłapać oczywiste uszkodzenia. Zgłaszanie widocznych obrażeń pomoże uniknąć kosztownych napraw.

Wózki widłowe śląskie powinny mieć dobre ciśnienie w oponach. W przeciwnym wypadku wózek nie będzie bezpieczny, gdy jedziemy na flaku lub na tykającej bombie. Sprawdzenie ogumienia sprowadza się do zwykłego dociśnięcia opony nogą. Obejdzie się bez barometru. Widły powinny być w dobrym stanie, urządzenia bezpieczeństwa również.

Jeżeli zdecydowałeś się na wynajem wózków widłowych Katowice oferują niezły rozrzut cenowy jeżeli chodzi o firmy na przykład AG Forklift, które się w tym specjalizują. Warto jednak sprawdzić czy wszystkie naklejki kontrolne są we właściwych miejscach. Nieczytelne naklejki mogą być oznaką oszustwa albo co najmniej zaniedbania przeglądu i prowadzenia dokumentacji technicznej. Wózki widłowe serwis w nich jest konieczny, do sprawnego działania, ale zanim będzie konieczny, warto poświęcić te 2 minuty każdego dnia zanim popadniemy w rutynę.