Skip to content Skip to footer

Na co zwracać uwagę, kupując meble na wymiar?

Kupno mebli na wymiar może być prawdziwym wyzwaniem. Nie kupujesz przecież sklepowego gotowca. To co ustalisz z projektantem będzie przez następne kilka lat stało w Twoim mieszkaniu. Warto więc wiedzieć, na co trzeba zwracać uwagę, kupując meble na specjalne zamówienie.

Termin realizacji

Meble na wymiar w Poznaniu mogą być gotowe w tydzień, a mogą też zostać wykonane w kilka miesięcy. Wiele zależy od obłożenia danej firmy zleceniami, od tego jak skomplikowany jest projekt oraz od tego, jak szybko pracuje konkretny producent. Rzadziej wpływ ma również dostępność materiałów. Jednak, jeśli nie zależy Ci na egzotycznych gatunkach drewna to nie powinno to stanowić problemu.

Zanim zdecydujesz się na korzystanie z usług konkretnej firmy, powinieneś dowiedzieć się, jak ona pracuje i jak długo trwa realizowanie zlecenia. Może się okazać, że czas przygotowania mebli będzie dużo dłuższy niż się spodziewasz. W takim wypadku powinieneś odmówić i znaleźć inną firmę.

Dokładny wymiar

Meble na wymiar w Poznaniu powinny być doskonale dopasowane do przeznaczonego na nie miejsca. Czasami może to być trudne do wykonania, ale warto zadbać o to, by projekt mebli wykorzystywał w pełni dostępną dla nich przestrzeń.

Niech meble, które robione są na wymiar faktycznie go wypełniają. Gdybyś chciał żeby między szafą a ścianą była nieestetyczna przerwa na 10 cm, to kupiłbyś tańsze meble z sieciówki. Pamiętaj, że wybierając meble na wymiar stawiasz na doskonałość i tylko tego oczekuj od ich producenta.

W tym celu pomieszczenie musi zostać doskonale zwymiarowane. Tutaj nie ma miejsca na błąd. Najlepiej więc, by zajęli się tym profesjonaliści przysłani przez producenta mebli na wymiar z Poznania. To właśnie oni najlepiej wiedzą ,jak zmierzyć pokój tak, by nie pominąć żadnego szczegółu.

Precyzja wykonania

Zanim zamówisz meble na wymiar powinieneś zapoznać się z innymi realizacjami producenta. Poproś o zdjęcia, opinie klientów lub przygotowany katalog. W idealnej sytuacji zostaniesz zaproszony do warsztatu, w którym będziesz mógł zobaczyć proces przygotowywania mebli lub jego fragmenty.

Przyjrzyj się precyzji wykonania mebli. Sprawdź, czy zostały przygotowane z dbałością o jak najmniejsze szczegóły. Tylko tak upewnisz się, że przy prawidłowej konserwacji meble będą Cię cieszyć przez długie lata.

Im bardziej ozdobne i skomplikowane wzornictwo mebli, tym ważniejsza jest precyzja ich wykonania. Jeśli więc zależy Ci na doskonałości zdobień, to powinieneś postawić na firmę, która realizowała już podobne projekty do Twojego pomysłu.