Skip to content Skip to footer

Mity o kosmetykach pod choinkę

Dzisiaj niestety absolutnie w każdej dziedzinie funkcjonuje naprawdę wiele mitów na temat różnych rzeczy. Prowadzi to niestety zazwyczaj do tego, że podejmujemy zupełnie błędne decyzje. Jak się przed tym uchronić? Otóż warto przeczytać poniższy artykuł o mitach odnośnie kosmetyków pod choinkę.

Mit numer jeden – lepiej jest kupić więcej niż mniej kosmetyków pod choinkę

Zdecydowanie nie. Dzisiaj na sklepowych półkach znajdziemy naprawdę wiele różnych zestawów kosmetyków, które według sprzedawców będą wręcz wyśnionym prezentem pod choinkę. Zdecydowanie jednak tak nie jest i to z dwóch powodów.

Po pierwsze -często są to kosmetyki, których nie wypada dawać pod choinkę. O tym jednak powiemy jeszcze za chwilę. Z drugiej strony często choć wartość takiego zestawu cenowo jest w porządku, to składa się on z wielu naprawdę tanich kosmetyków. A kupowanie tanich kosmetyków nie jest w dobrym tonie – w końcu każdy z nas może je kupić na co dzień, a w zasadzie większość osób raczej nie używa wszystkich kosmetyków w najtańszej wersji. Lepiej zatem zainwestować nawet tylko w jeden kosmetyk, ale za to dobrej jakości.

Mit numer dwa – każdy kosmetyk nadaje się pod choinkę

No właśnie – to jest drugi dość poważny mit. Zdecydowanie nie wszystkie kosmetyki pod choinkę będą odpowiednim zakupem. Czego zatem należy unikać? Przede wszystkim wspomnianych wyżej tanich kosmetyków.

Co więcej – nie powinno dawać się żadnych kosmetyków należących do podstawowych. Dawanie pod choinkę żelu pod prysznic, szamponu, toniku do twarzy itp. pokazuje w zasadzie, że sugerujemy danej osobie, że ma częściej się myć. Jeśli już można zainwestować w jakieś naprawdę ciekawe kosmetyki jak wyjątkowy balsam do ciała, wysokiej jakości woda różana do twarzy czy idealny na zimę krem do rąk.

Mit numer trzy – perfumy to zawsze dobry prezent

Nie do końca. Przede wszystkim bowiem trzeba pamiętać, że każdy z nas lubi pewny rodzaj zapachów, a innych, nawet pozornie uznanych za świetne, nie toleruje.

Zatem zapachowe kosmetyki pod choinkę są dobre tylko wtedy, kiedy wiemy, że danej osobie ten zapach naprawdę będzie się podobał albo wręcz wskazywała ona często wcześniej podczas zakupów czy w innych okolicznościach, że tych perfum naprawdę chciałaby spróbować.

Kosmetyki pod choinkę kupisz na Kosmetykizameryki.pl