Skip to content Skip to footer

Łowiectwo i portal łowiecki

Łowiectwo to piękne hobby, które w Polsce jest coraz bardziej rozpowszechniane. Jakie magazyny powinni czytać myśliwi oraz czym jest tak zwany portal łowiecki?

Łowiectwo, czyli myślistwo

To niezwykłe hobby jest przez wiele osób uwielbiane, jednak ma też wielu przeciwników. Nie każdy jest zgodny ze stwierdzeniem, że humanitarny odstrzał zwierzyny jest dobrym rozwiązaniem. Jest to przede wszystkim sztuka i umiejętność polowania na zwierzynę leśną. Takie zdolności nabywa się na różnych kursach i stażach myśliwskich. Myślistwo to jednak nie tylko odstrzał zwierzyny, ale także dokarmianie jej w okresie zimowym czy oczyszczanie lasów z wnyków. Dla takich osób, w Internecie funkcjonuje wiele portali łowieckich. Niektóre z nich posiadają nawet mobilne aplikacje na telefony. Na takich portalach, myśliwi i pasjonaci tego hobby mogą czytać o najnowszej technologii czy obecnie odbywających się polowaniach.

Łowiec, czyli najstarszy magazyn myśliwski

Portal łowiecki to rozwiązanie dla osób, które zamiast tradycyjnych gazet, wolą korzystać z komputerów czy laptopów. Dla tych tradycjonalistów, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest czytanie gazet czy magazynów w formie papierowej. Łowiec Polski, bo tak nazywa się pełna nazwa miesięcznika, to jeden z najstarszych magazynów w tej tematyce, jakie wydawane są w Polsce i w Europie.

Co więcej, czasopismo to cieszy się taką popularnością, że ogromny nakład jest sprzedawany w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy numer Łowca Polskiego ukazał się w 1899 roku. Długoletnia tradycja i ogromna popularność ukazuje, że czytelnicy w dalszym ciągu sięgają po te magazyny. Gazeta ta wychodzi co miesiąc. Można ją zakupić w kioskach czy sklepach z artykułami papierniczymi. Niekiedy pojawia się także w księgarniach i sklepach myśliwskich. Jednak zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem jest prenumerata Łowca Polskiego. Jest to wyjątkowo wygodne, gdyż gazety przychodzą do domu za pośrednictwem Poczty Polskiej. Co więcej, opłacając z góry prenumeratę, czytelnik sporo zaoszczędza, gdyż każdy numer wychodzi taniej.

Wiedza należy non stop zgłębiać. Dla myśliwych i sympatyków łowiectwa, czytanie gazet czy portali związanych z polowaniami i przyrodą, jest prawdziwym relaksem i oderwaniem się od życia codziennego. Warto jest zainwestować w takie czasopisma i cieszyć się chwilą relaksu.