Skip to content Skip to footer

Jakie aspekty trzeba uwzględnić przy wyborze pierścionka zaręczynowego?

Warto wiedzieć, że obecnie wybór pierścionka zaręczynowego nie jest tak trudnym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy bowiem zastosować się do określonych zasad, wtedy podjęcie decyzji nie będzie stanowiło praktycznie żadnego problemu. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się pierścionek ze szmaragdem.

Wybranie dyskretnej formy zakupu

Rekomendowane jest zadbanie o to, aby niespodzianka zaręczynowa była zachowana w tajemnicy przed narzeczoną praktycznie do samego końca. Warto zatem zdecydować się na formę zakupu, która nie będzie budziła żadnych podejrzeń przedstawicielki płci pięknej. Świetną opcją może być zatem zakup online.

Mężczyzna powinien zamówić np. pierścionek ze szmaragdem do swojego miejsca pracy. Można również postawić na dostawę przez Paczkomaty. Oczywiście warto także zadbać o to, by przyszła narzeczona nie była w stanie znaleźć w domu praktycznie żadnych śladów, które mogłyby wskazywać na zakup omawianego pierścionka zaręczynowego. Doskonałym przykładem może być paragon.

Sprawdzenie sposobu zapakowania produktu

Mężczyzna oczywiście powinien dostać pierścionek zaręczynowy w specjalnym pudełeczku, które następnie będzie mógł przekazać swojej wybrance w momencie zaręczyn. W zdecydowanej większości przypadków wspomniany produkt będzie później służył, jako szkatułka przeznaczona na przechowywanie wspomnianej biżuterii.

Rekomendowane jest oczywiście, by pudełeczko było bardzo estetyczne. Osoby, które zamówią produkt przez internet muszą koniecznie pamiętać, że istotne znaczenie ma zewnętrzne opakowanie, którego zadaniem jest ochrona pierścionka zaręczynowego w trakcie transportu.

Porównanie cen pierścionka zaręczynowego u konkurencji

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że pierścionki o identycznych parametrach mogą różnić się od siebie w cenie nawet o 100%. Nie jest zatem zalecane kupowanie biżuterii w najbliższym salonie jubilerskim.

Rekomendowane jest bowiem zwrócenie szczególnej uwagi na takie aspekty, jak: okres gwarancji udzielany na produkt, stop złota użyty w pierścionku, sposoby i koszty dostawy, czas realizacji zamówienia, dostępność certyfikatu, warunki korekty pierścionka, opinie o sklepie zamieszczone w internecie.

Pierścionki zaręczynowe złote dostępne są w ofercie Salonie jubilerskim LARU.