Skip to content Skip to footer

Kontenery na gruz

Dzięki nim można szybko i tanio wywieźć takie śmieci, których do komunalnych pojemników wrzucać nie wolno. Jakie są rodzaje kontenerów na gruz?

Z możliwości ich wynajęcia korzysta coraz więcej osób, które sprzątają po remoncie, przebudowie czy wręcz budowie domu od podstaw. Solidne kontenery na gruz przydają się również do uprzątnięcia odpadów z ogródka, albo gratów z garaży czy piwnicy.

Jaki kontener na gruz?

Zasadniczą cechą, która wpływa na koszt wynajęcia kontenera, jest jego wielkość. Niezależnie od rejonu kraju, praktycznie zawsze wywiezienie śmieci w kontenerze o dużych gabarytach, będzie bardziej opłacalne w przeliczeniu na jeden m3, niż w przypadku małego pojemnika. Oczywiście pod warunkiem, że duży kontener zostanie wypełniony w całości.

Rozmiary kontenerów

Większość firm, zajmujących się wynajmem dużych pojemników na odpady, posiada w swojej ofercie kilka ich rozmiarów. Solidne kontenery na gruz mają pojemności:
– poniżej 2 m3 – idealnie nadają się do szybkiego załadunku odpadów z małego remontu czy przeróbki, albo wiosennych porządków w piwnicy,
– od 2 do 7 m3 – pomieszczą śmieci z gruntownej przebudowy, nawet duże meble, albo większe ilości gruzu czy starych kafelek i tynków,
– od 8 do 16 m3 – olbrzymie kontenery, których zapełnienie zwykle zajmuje kilka godzin. Często wynajmowane do usunięcia dużej ilości ziemi po pracach ogrodowych, albo sprzątaniu po budowie domów jednorodzinnych.
– powyżej 16 m3 – ze względu na swoje gabaryty wymagają odpowiednio dużych ciężarówek do transportu. Spotykane rzadko, aczkolwiek bardzo rentowne w przypadku konieczności usunięcia olbrzymich ilości odpadów.

Jak wybrać odpowiedni kontener?

Jego pojemność dopasować należy do objętości śmieci, których chcemy się pozbyć. Często jednak wymiary pojemnika ogranicza miejsce, w który ma on stanąć, albo dojazd do posesji. Jest to szczególnie istotne w trudnych warunkach terenowych.

Cennik wynajmu kontenera

Na koszty wynajmu solidnych kontenerów na gruz wpływa również czas postoju pojemnika u klienta. Rozliczany jest godzinowo lub dobowo, w zależności od konkretnej sytuacji. Także dni i godziny odbioru mogą mieć wpływ na ostateczną cenę.

Podsumowanie

Wynajem kontenera na gruz jest tanim i szybkim sposobem na usunięcie trudnych w utylizacji śmieci, odpadów wielkogabarytowych, czy dużych ilości niepotrzebnych gratów. Konkurencja w branży sprawia, że firmy oferują coraz niższe ceny, dlatego warto sprawdzić kilka ofert, aby wybrać tę najkorzystniejszą.