Skip to content Skip to footer

Alkomat dla kierowcy – czy warto w niego inwestować?

Alkomat kojarzy nam się z pracą policjantów, jednak obecnie jest to urządzenie, które może kupić praktycznie każdy. Z pewnością zwiększa poziom bezpieczeństwa i wskazuje czas, w jakim można wsiąść za kółko po zakrapianej imprezie. Kierowcy powinni znać również alkomat amii, który jest wirtualnym programem, jednak bardzo się przydaje po zakrapianej imprezie.

Alkomat dla każdego

Dobry alkomat może obecnie kupić każdy. Proste urządzenie pozwala sprawdzić poziom alkoholu w wydychanym powietrzu i tym samym informuje kierowcę, kiedy może zasiąść za kółkiem po spożyciu alkoholu. Jest to bardzo pożyteczne urządzenie, które powinien posiadać każdy właściciel pojazdu. Dobry alkomat wcale nie musi mieć dużych rozmiarów. Coraz częściej są to urządzenia kieszonkowe, które można dopiąć do kluczy i które zajmują naprawdę niewielką przestrzeń. Wiele osób nurtuje inna kwestia, dokładniej alkomat cena. Okazuje się, że alkomaty wcale nie są drogie.

Dobry sprzęt można kupić już za kilkaset złotych. Alkomat cena na pewno nie jest kwestią, która może odstraszać potencjalnych klientów. Urządzenie może być również dobrym wyborem na prezent dla znajomego czy członka rodziny, którzy często bywają na zakrapianych imprezach. Z pewnością jest to inwestycja, która się opłaca. Alkomat może służyć przez lata, a do tego chodzi nie tylko o samą kwestię finansową, ale także o bezpieczeństwo kierowcy i przewożonych przez niego pasażerów. Tego typu urządzenie naprawdę warto mieć pod ręką, nawet jeśli nie zamierzamy z niego często korzystać.

Wirtualny alkomat

Alternatywą dla osób nieposiadających stacjonarnego urządzenia może być tzw. alkomat amii, czyli rodzaj wirtualnego alkomatu, który cieszy się sporą popularnością. Dzięki jego użyciu można wiedzieć, jak szybko będziemy się upijać i kiedy będziemy trzeźwi po spożyciu danej dawki alkoholu. Dowiemy się również, jak szybko upijają się inni. Oczywiście dane z alkomatu amii należy traktować jedynie statystycznie, ponieważ trzeba liczyć się z możliwością błędu, w końcu to tylko program, który nie ma idealnej dokładności. Może jednak propagować samokontrolę po spożyciu alkoholu i daje do myślenia każdemu, kto spożywał alkohol i chce zasiąść za kółkiem. Wirtualny alkomat może być bodźcem do tego, by poczekać jeszcze godzinę czy dwie, zanim zdecydujemy się na ruszenie w trasę.