Skip to content Skip to footer

Konta google adwords

Google jest amerykańskim przedsiębiorstwem informatycznym funkcjonującym na rynku od ponad dwudziestu lat. W tym okresie firma wyrobiła sobie markę i trudno jej obecnie nie kojarzyć. Wszystko za sprawą wyszukiwarki, z której korzysta znaczna część użytkowników internetu – szacuje się, że jest to 97% wszystkich osób, które mają dostęp do sieci w Polsce, natomiast ogólna liczba w skali świata przekracza miliard. Jednak to nie wszystko, co ma google do zaoferowania. Innymi usługami są mapy z możliwością udostępniania lokalizacji, dysk z możliwością udostępniania plików, dokumenty z możliwością edytowania treści na bieżąco, czy też e-mail.

Google adwords konto – idealny sposób na promocję

Posiadanie własnej działalności gospodarczej, czy chęć zasłynięcia w internecie wiąże się z koniecznością dobrego przedstawienia siebie właśnie w sieci. Dobrym narzędziem, aby zrealizować ten cel, jest google adwords konto.

Jest to system reklamowy, za pomocą którego można wyświetlać reklamy poprzez wyszukiwanie przy użyciu linków sponsorowanych. Korzystanie z google adwords pozwala trafić do grupy docelowej i zaprezentować swoje pomysły na biznes ze względu na produkty, które oferujemy, bądź też lokalizację. Istotna jest też analiza, ile środków jesteśmy w stanie przeznaczyć na kampanię reklamową. Ponadto, trzeba wybrać właściwe słowa kluczowe, dzięki którym użytkownicy po wpisaniu ich będą mieć możliwość natrafienia na naszą stronę internetową. Dlatego powinny być to słowa oryginalne w porównaniu do konkurencyjnych stron, a także w miarę popularne. To właśnie ten sposób jest najbardziej efektywny, jeśli chodzi o pozyskiwanie klientów.

Logowanie do adwords

Żeby zalogować się do adwords, trzeba mieć własny adres e-mail oraz hasło. Trzeba także założyć nowe konto google. Potem można skonfigurować konto pod kątem prowadzonej przez siebie kampanii reklamowej.

Łączenie kont google

Problemem, który trafi wielu użytkowników google jest kwestia łączenia kont. Nie jest wprawdzie możliwe scalenie dwóch kont w jedno, ale można przenieść dane z jednego kont na drugie. Należy dodać gmail do istniejącego konta po założeniu, bo jeśli tego nie zrobimy, to będziemy mieć dwa konta. Łączenie kont google pozwala znacznie zaoszczędzić czas i sprawia, że wszystkie dane znajdujące się na naszym profilu są bardziej przejrzyste.